Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dlouho jsme se neviděli

80%
4 25
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dlouho jsme se neviděli
 Všechny obaly
Dlouho jsme se neviděli
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Long Time No See

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2005
ISBN: 80-7341-332-9
Počet stránek: 271
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 51x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2005) 80-7341-332-9 271
BB art (2004)
Práce (1983)

Umíralo by se jim snáz, kdyby viděli toho, kdo jim přináší smrt? Detektivové 87. revíru se mohou jen domýšlet. Zatím před sebou mají jen jediný nesporný fakt: ti dva manželé jsou mrtví, zabili je krátce po sobě, a svého vraha určitě neviděli, protože byli oba slepí. Steve Carella a jeho parťáci si připadají podobně, když stojí nad mrtvolami Johna Harrise a jeho rovněž nevidomé manželky. Vidí jen dva mrtvé a jinak vůbec nic, nejméně ze všeho důvod, proč ti dva nešťastníci museli zemřít.
Harris neprožil lehký život. Byl vietnamským veteránem přišel o zrak při výkonu vojenské služby. A jak pátrání pomalu a neochotně postupuje vpřed, vychází na povrch, že ve vlhkých asijských džunglích ztratil ještě mnohem víc. Taškář osud nabídl posměšnou výměnu: z války se vrátil nejen nevidomý invalida, ale i duševně značně poznamenaný člověk. Detektivy zavádějí stopy do hloubi do ne právě hrdé minulosti Ameriky, která nadělala z jedné generace svých mužů fyzické i duševní mrzáky. Zároveň se musejí jako amatéři z nutnosti nořit i do tajů psychiatrie a nečekaným policejním pomocníkem se stane i patron všech policejních lékařů Sigmund Freud. Zdá se totiž, že vodítko ke zdánlivě nesmyslné vraždě může přinést dávný sen, s nímž se Harris daleko od domova svěřil armádnímu psychiatrovi. Policisté zjišťují, že to bylo něco víc než sen: krvelačná noční můra, která se v průběhu následujících deseti let nedala zahnat a jen čekala na příležitost, aby na životy mnoha lidí vrhla svůj zlověstný stín… (Založil/a: Tanmut)

(více)  
Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Rames
80% 80% 80% 80% 80%
  29. 5. 2014, 16:58
Moc dobré počteníčko, konec lehce pokulhával za ostatním dějem, který sliboval strhující závěr a nějak to nedopadlo. Hlavní postava nás uvádí do svého života, válečný veterán který přišel o zrak vypráví svůj příběh. Dozvídáme se všemožné maličkosti z jeho života. Když si ho dostatečně oblíbíme, prožijeme s ním jeho vraždu v přímém přenosu. "Ja počkaj, tož to nebyl hlavní hrdina?"
Tady nastupuje na scénu jeho krásná žena, opět poznáme její minulost a jakmile k ní pocítíme sympatie, rup ty boty, je po ní!
Velmi, velmi podařené.
mirabol
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 1. 2011, 19:02
Tento detektivní román považuji za absolutní vrchol EdMcBainovy tvorby. A že toho napsal opravdu hodně.Nebývá časté, že se vyšetřování občas dostane do slepé uličky.Vraha se podaří najít sice náhodou, ale cílevědomě k tomu vče směřovalo.Škoda, že v dalších románech se již nezmiňuje o osudu slepeckého psa.