Jak nezabít manžela

Jak nezabít manžela

Nezjištěno / Jiné - 2008
ISBN: 978-80-903891-2-0

Nezjištěno / Jiné (2008) 978-80-903891-2-0 293

Marie však věří, že jenom manželství z lásky může být šťastné, a když se objeví těžkopádný neatraktivní a poněkud obstarožní nápadník bohatý podnikatel, objeví se i dilema: láska nebo dobré bydlo. Kamarádky, kolegyně, rodina - všichni trvají na manželství z lásky - příběh ústí v nečekanou komickou frašku a čtenář může jen litovat, že příběh zábavné a sarkastické glosátorky vlastního osudu nepokračuje. Není divu, že byla tato próza zařazena do vysílání českého rozhlasu.

veronikamerika
  11. 6. 2013, 11:24
Zvlastni styl psani, lehke a svizne.Marie OBlizova a spousta blaznivych jmen jako basnik Irenej , otec Josip zvany take Ten co kaci stromy ...Zvlastni sverazni styl humoru...Tak ze Marie pracuje jako prekladatelka navodu z francoustiny. Uz tri roky randi s krasnym basnikem. Ten ale nepracuje a jen pije vino.Marie dostane nabidku k snatku od bohateho podnikatele Strnada.Nabidku odmita a vsichni jeji pratele, kolegove a rodice ji to schvaluji , doporuci ji snatek s basnikem. Pak Marie prohledne a nastehuje se k Stehlikovi, ktery ji zahrne prepychem, sperky a dobrym sexem. Basnik kleci pred domem, kde zije Marie. Kolegove v ni vidi potvoru co sla za penezi. Basnikovi v kleceni pomahaji i jejo rodice- matka vytrvale vyje jako pes a pak se pridaji i Mariiny rodice. Stehlikova firma ztraci zakazniky. Rodice vylakaji dceru od Stehlika, zalzou, ze otec umira a Marie si jako posledni prani otce vezme basnika. A tak ji zacal ocistec. Otec Vavra chodi pohrdat alkoholem pred hospodu. Matka basnika maluje obrazy.Basnik nedela nic. Vezmou ji saty, penize a Marie po praci jeste gruntuje dum a pracuje na zahrade a v nedeli prodava obrazy.Uz ji projedli i sperky a to byla posledni kapka. Potka se se Strnadem a touzi vratit se k nemu.U basniku nikdy nejsou ani susenky a Marie musela nakupovat na dluh u Zida. S tim mela nekolikrat podpultovy sex.Basnik zacina byt zly a Marii bije. Nachazi v tom inspiraci k poezii. Ted uz Marii nikdo neschvaluje snatek s basnikem.U zida dostane jed na krysy.Uvari basnikovi kafe.Basnik pada na zem, Marie prcha....Navstivi sve zname a ti ji vsichni vyhazuji, i Strnad...devcico nestastna, cos to udelala...Zid se ji omluvi..:misto jedu jsem vam dal projimadlo..Basnik je tedy posrany, ne otraveny, uvedomi si Marie a svobodna odchazi....
verkat
  30. 9. 2016, 20:23
Zvláštně napsané, děj místy až nelogický, hlavní hrdinka nesympatická, konec předvídatelný. Za mě tohle nic moc.