Piková dáma

Piková dáma Originální název: Pikovaja dama

Práce - 1973

Práce (1973) 56
Československý spisovatel (1955)

Děj povídky, kterou Puškin napsal r. 1833 za svého pobytu ve vsi Boldinu, se rozvíjí kolem mysteriosní trojice karet, přinášejících výhru. (Založil/a: Makkyky)

CarolineS
  9. 10. 2012, 17:37
Vcelku zajímavá povídka na zajímavý námět. Krátká, poučná, nenáročná, ale Puškin ji mohl protáhnout na víc než třicet stránek - což by si takový nápad jistě zasloužil. Ale jinak pěkně napsané, čtivé dílko, které podle mě patří k autorovým kvalitnějším.
Anett
  10. 7. 2012, 3:10
"Kdo chce moc nemá nic." (popřípadě skončí v blázinci, jako hlavní hrdina). Mám tuto povídku ráda. Jednoduchý námět se zajímavou zápletkou a (očekávaným) koncem.
cheyene
  4. 8. 2010, 22:30
Já vím, že je to klasika od ruského velikána, o němž se učilo, učí a učit bude, ale mě Piková dáma nijak neokouzlila...neříkám, že by to nebylo zajímavé, ale že bych se k této knize někdy rád vrátil? To ne.
ČtenářH
  5. 1. 2015, 18:56
Kniha mě velice bavila. Dokonce mi dvakrát docela pomohla, protože jsem ji měl v knihách k maturitě a i v ročníkové práci. Nedělalo mi problém se v ní vyznat. Přečetl jsem ji už dvakrát.
Moni33
  19. 6. 2011, 14:27
I když se mi moc líbí jak Puškin píše a na tuto knihu jsem se těšila, docela dost mě zklamala. Možná jsem to moc nepochopila, ale i když tam byl nějaký děj, konec mě naprosro zklamal.