Provokatér

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-544-5

BB art (2006) 80-7341-544-5 222
BB art (2005)

Bert Kling vyšetřuje běžné přepadení, Meyer Meyer řeší telefonické vydírání jednoho z místních obchodníků a Steve Carella vyšetřuje případ mrtvoly bez svršků a bez peněz, zato s výmluvným jménem John Smith. Tak to dopadá, když levá ruka neví, co dělá pravá. Situaci bleskurychle ovládne Hluchý, obávaný a stále unikající protivník, který si pro své rejdy oblíbil právě 87. revír, neboť v jeho kriminalistech vidí rovnocenné protihráče. Ti teď ale zaváhali, a než se jim podaří pospojovat jednotlivé případy, na kterých nezávisle pracovali, a zjistit, že všechny se slévají do jediného plánu, za kterým stojí právě Hluchý, je už téměř pozdě... (Založil/a: Tanmut)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

jehlaspichlas
  10. 9. 2012, 15:11
Na padesátá léta zcela originální případ. Myslím, že se jím nechali inspirovat filmaři,
když natáčeli Smrtonosnou past III. Zajímavé je, že šlo o zcela stejný prvek zástěrky -
na několika místech města umístit bomby, a tak policisty vystrnadit od okolí bank... viz film. Kniha se se mi jinak četla jedním dechem a měl jsem ji za den přečtenou. A jak říkávám, nebuďte zvědaví a nedívejte se na konec knihy. V mém případě jsem většinou konec špatně odhadl, neboť jsem se nepodíval na úplný závěr příběhu a od té doby to
nedělám. Raději se nechám autorem překvapit.
dwarfik1
  29. 11. 2010, 13:46
Je napínavé sledovat, jak si policajti "hrají" každý na svém písečku a ono vlastně jde o jeden jediný případ. Napínavé a gradující. Ale pasáž s provedenou katastrofou se mi zdá hodně přitažená za vlasy. A přiznám, konec jsem četl 2 x a nevím, jak dopadl Hluchý..... :-(