Pak byl s námi konec

Pak byl s námi konec

Fuego - 2007
ISBN: 978-80-8712421-5

Fuego (2007) 978-80-8712421-5 240

Máte pocit, že vaše firma je jeden velký blázinec a vaši kolegové to nemůžou mít v hlavě v pořádku? Joshua Ferris vás ve své prvotině pomocí svého osobitého humoru s nadhledem přesvědčí, že jste vlastně všichni úplně normální. Jeho román vás zavede do zdánlivě obyčejné reklamní agentury v Chicagu, kde si kolegové dělají naschvály, prožívají svá trápení, zamilovávají se a kradou si židle stejně jako u vás v kanceláři.

Joshua Ferris Joshua Ferris
*1974

Keatin
  23. 7. 2012, 15:06
Napsat, že kniha se dobře četla, by byla lež. Napsat, že mě to bavilo, by byla taky lež. Nicméně, dočetla jsem to. Autor se snažil asi o nějaký exkurz do duší pracujících v reklamce, avšak vyšla mu dle mého mínění pouze složitost vedle složitosti. Musela jsem se opravdu soustředit na to, o čem píše, o kom vypráví ...neustálé historky toho, či onoho byly unavující. Možná to byl záměr, nevím ...chtěl možná poukázat na to, že život pracujících je nudný, nic se v něm neděje - až "pouze" na nějaké ty padáky a nemocné rakovinou, či depresí ...

Kniha mne zaujala svou anotací, ale po přečtení musím napsat, že se to dalo zvládnout lépe, mohlo to být čtivější. A také nakladatelství, nebo kdo mluví do formátu písma, by mohlo zvážit, zda je právě to použité nejvhodnější ...mně písmo neskutečně vadilo. Bohužel, jen dvě hvězdy.