Originální název: Poison

ISBN: 80-7381-106-5

BB art (2008) 80-7381-106-5 233
BB art (2007)
Český spisovatel (1994)

Krásná a inteligentní Marilyn Hollisová se stýká s mnoha muži, kteří jsou jen dobrými přáteli. Proč však jsou jeden za druhým nalézáni mrtvi... zavražděni nejrůznějšími způsoby? A proč Marilyn tak tajuplně mlčí? Jaké je tajemství její minulosti? Za pomoci Steva Carelly vyšetřuje vraždy snad nejnenápadnější z detektivů 87. revíru Hal Willis. Lže Marilyn i jemu, i když se zdá, že její slova i láska k němu jsou upřímné? Willis postupně rozplétá celý případ a nevyhne se při své práci ani strašlivému poznání o ženě, kterou miluje při líčení poměrů v mexickém vězení, osudů prostitutek ovládaných nelítostnými pasáky, až vstávají hrůzou vlasy na hlavě. (Založil/a: Tanmut)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

Gigant
  8. 6. 2013, 21:30
Moje druhá nejoblíbenější kniha od McBaina. Protože celá kniha je typicky mcbainovská, pravděpodobně o ní není moc co psát. Prostě jasné doporučení pro všechny, co si pohrávají s myšlenkou se na mcbainovy knihy vrhnout.

5* - 95/100