Srbsko-český, česko-srbský slovník

Srbsko-český, česko-srbský slovník Originální název: Srbsko-český, česko-srbský slovník

Leda - 2014
ISBN: 978-80-7335-347-6

Leda (2014) 978-80-7335-347-6 592
Leda (2007) 80-7335-010-6 592

Poprvé od rozdělení Jugoslávie a následného rozdělení srbochorvatštiny na dva samostatné jazyky vychází na našem trhu Srbsko-český a česko-srbský slovník. Obsahuje více než 19 300 srbských výrazů a 26 900 českých ekvivalentů v srbsko-české části, 19 800 českých výrazů a 29 000 srbských ekvivalentů v česko-srbské části. Je určen širokému okruhu uživatelů k běžné konverzaci, například na dovolené, stane se nepostradatelnou pomůckou i pro studenty, ekonomy, komerční pracovníky a mnohé další.. Jelikož jsou v něm zachovány i některé vžité pojmy ostatních jazyků národů původní federace, může být využíván pro potřeby základního dorozumívání i v jiných republikách bývalé SFRJ. S ohledem na potřeby českého uživatele obsahuje slovník přílohu s podrobným přehledem srbské gramatiky včetně pravidel týkajících se výslovnosti a pravopisu.