Originální název: Ax

ISBN: 80-7341-482-1

BB art (2005) 80-7341-482-1 206
BB art (2004)
Naše vojsko (1982)

Sekera patří v rozsáhlém díle Eda Mc Baina k nejzdařilejším románům už proto, že nespadá do autorova nejplodnějšího a kvalitativně nejvyrovnanějšího období. Jeho policejní revír žil v polovině 60. let už natolik dlouho, aby jeho duchovní otec stačil do detailu propracovat všechny jeho aktéry i prvky policejní práce. Sekera je zkrátka klasika na druhou v kriminálním žánru, i v kontextu jednoho z jeho velmistrů. (Založil/a: Tanmut)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

Karel Kunst
  2. 2. 2014, 15:56
Osobně musím říct, že jsem četl i lepší detektivky od McBaina..hlavně závěr se mi zde moc nelíbil..čekal jsem něco lepšího..:(
Politre
  5. 2. 2012, 16:30
Tuto knihu nebudu hodnotit, jelikož je to kniha ze série 87. revír (moje první) a hodnotit je maximálním hodnocením tedy nemůžu (nečetl jsem přece všechny), ale dát ji čtyři hvězdičky by zas nemuselo bát spravedlívé. Četl jsem už i knihu od Agathy Christií, ale v žádném případě nebudu McBaina s Agathou srovnávat. Detektiv Steve Carrella je mi velmi symtický i díky tomu, že nepatří mezi ty chytré mozky, co na všechno přijdou sami, v 87. revíře je to vždycky práce všech členů a to se mi asi líbí nejvíc. Jinak k Sekeře: je to prostě typická detektivka s možná pro někoho nevšedním závěrem, sám jsem knihu přelouskal na moje poměry docela rychle, ještě něco bych zdůraznil McBain umí psát velmi živé dialogy (další plus pro tuto knihu a vlastně celou sérii 87. revír.)
dwarfik1
  31. 12. 2010, 11:07
Opravdu až na posledních stránkách dojde k velice a velice zajímavému rozuzlení celého přípradu. Celé předchozí vyšetřování je najednou jakoby nanic...