Hitlerovy tanky na Východě

Hitlerovy tanky na Východě

Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-500-0

Jota (2007) 978-80-7217-500-0 317

V posledním čtvrtstoletí se tzv. literatura faktu na celém světě intenzivně věnuje rozboru alternativních možností vývoje světových dějin. Tím se snaží vytvořit modelové situace, ve kterých v klíčovém okamžiku rozhodující osobnosti přijaly alternativní řešení a historický vývoj následně probíhal v logických a reálných konturách, ale jiným směrem. Tato kniha se snaží ukázat na možnosti, které měla německá armáda po zahájení války proti Sovětskému svazu v létě 1941. Autorova interpretace přesně vychází z reálných podmínek a možností, které obě strany v té době měly, a dochází k velice zajímavým výsledkům.

Gallienus
  19. 5. 2015, 16:43
Kvalitní a zajímavá práce, nevýhodou je stáří knihy a čerpání informací pouze od jedné strany. To činí informace knihy nevyvážené, přesto má autor na svou dobu velice neortodoxní názory a já se s většinou z nich snadno ztotožnil. Představa rozhodujícího roku 1942, se i mně zdá přehnaná. Trochu mě mrzí negativní kritika, kterou jsem na tuto knihu měl možnost přečíst, osobně si myslím, že není zcela na místě. Kniha se dobře čte, má celkem slušný poznámkový aparát, rád doporučím.