Dědeček

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Mladá fronta - 2007
ISBN: 978-80-204-1634-6

Mladá fronta (2007) 978-80-204-1634-6 259

Zahořklý komunistický dědeček Pavel Pavlík zdědí po bratranci v Americe dolary a nádherný kabriolet Cadillac. V něm najde kazetu, kde mu bratranec vysvětluje, proč odkázal tento vůz právě jemu… třídnímu nepříteli.
Dědeček už nemá řidičský průkaz a tak do kabrioletu chodí číst své Rudé právo, otravuje své okolí a vlastně i sám sebe svoji nesnášenlivostí. Následně dědovi Pavlíkovi zjistí zákeřnou chorobu. Rozhodne se, že chce ještě navštívit místa, kde žil v mládí a usmířit se s dcerou. Vydá se na cestu v zděděném kabrioletu spolu s Liborem, Šklíbou, Kleopatrou a kocourem Iljičem. Cesta je dobrodružná až bizarní. Přijíždí do podivné vesnice Hulínov, kde se ubytují v starodávném hostinci. Všichni tam kouří trávu a i oni si zavdají. Ale nebyla to lecjaká tráva a naši hrdinové prožívají každý zvlášť neuvěřitelná dobrodružství.