Pobryndané spisy

Pobryndané spisy Originální název: Portions From a Wine-Stained Notebook

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0140-9

Argo (2009) 978-80-257-0140-9 280

Chlastem a melancholií prosáklý soubor šestatřicetipovídek, uměleckých manifestů, fejetonů a úvah, jež Bukowskémuza půlsetletou kariéru vyšly nanejvýš v undergroundových,literárních a pornografických časopisech.Raritními kousky jsou jeho rané, sarkasmem a nihilismemprodchnuté povídky z poloviny 40. let, historicky prvnísloupek Zápisků starého prasáka, reportáž z koncertuRolling Stones, recenze Artaudovy sbírky či esej o Poundovi.Bukowského literární alter ego je moudra trousícíopilec, děvkař, provokatér, rváč a budižkničemu, avšak zapsacím strojem se v malé cimře tísní rozervaný génius,meditující o poezii, vážné hudbě a opravdovosti. (Založil/a: PinPrick)

Introvert
  2. 3. 2014, 14:29
Moje první knížka od Bukowského. Vytáhla jsem ji v knihovně z regálu bez předchozího varování. Doma jsem ji otevřela, spadla mi čelist a srdce přestalo na chvilku bít. Pak se zase srovnalo, knihu jsem přečetla a od té doby se Chinaskiho knihami bavím. A ráda.
cheyene
  27. 7. 2014, 20:38
Řada vtipných a skvělých povídek je vystřádána nezaživnými, ovšem stále nadstandardně dobré čtení v rámci obdobné tvorby. Bukowy recenze na knihy jsou někdy zajímavé a dobře se čtou, jindy nudné. Škoda, že některé jeho oblíbené knihy nejsou u nás k sehnání, početl bych si.