Ostrov kostlivců

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

BB art - 2006
ISBN: 8073417162

BB art (2006) 8073417162 248

Třetí kniha série Alex Rider.

Alex Rider, „nezletilý James Bond", je pro britskou zpravodajskou službu MI-6 užitečný způsobem, jakým by dospělý člověk nikdy být nemohl. Nyní opět potřebují jeho pomoc. Rutinní obhlídka wimbledonského tenisového turnaje však spustí děsivý řetěz událostí a Alex je nucen prchat před čínským zločineckým gangem. Protože se musí skrývat, MI-6 ho pošle na Cayo Esqueleto - Ostrov kostlivců -, což je ostrov nedaleko Kuby. Tam na něj čeká generál Alexej Sarov - šílený Rus, který má v plánu přepsat dějiny světa.
Alex čelí největšímu nebezpečí, jaké dosud zažil. Sám, vybaven jen hrstkou důmyslných technických pomůcek, musí nad Sarovem vyhrát chytrostí, protože s každou další vteřinou se přibližuje konec...

Ostrov kostlivců, který je po románech Stormbreaker a Akademie Point Blanc třetím dílem série se stejným chlapeckým hrdinou, čerpá z tradice špionážních románů a thrillerů.
Neubráníme se srovnání s Jamesem Bondem především proto, že hlavní hrdina stojí proti všem padouchům sám a bojuje s nimi za pomoci své kondice, chladné mysli a důmyslných „udělátek".
Nikdy samozřejmě nepoužívá střelné zbraně - a hlavně je to kluk se vším všudy, ne dospělý muž, a podle toho také jedná a uvažuje.
Horowitz se jako autor chová přesně tak, jak se autor špionážního thrilleru chovat má: napíná nervy drásající děj na hranici uvěřitelnosti tak, aby lehce balancoval mezi hrdinským patosem a ironií, ale nikdy nesklouzl do směšnosti. Jeho příběh „nezletilého Jamese Bonda" má skvěle vymyšlenou zápletku, rychle plynoucí děj a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co v chlapecké dobrodružné literatuře v posledních letech vzniklo. (Založil/a: Parm)

Peter.Melon
  21. 4. 2014, 14:10
Román pro mládež a celkem dobře napsaný.Je zde akce,napětí i okamžiky překvapení...Anthony Horowitz je skutečně dobrý autor!