Krkavčí brána

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7341-971-4

BB art (2008) 978-80-7341-971-4 304

První kniha série Síla Pětice.

Vždycky věděl, že je jiný. Nejdřív byly sny. Pak přišla smrt...
Když se Matt Freeman dostane do potíží s policií, pošlou ho do pěstounské rodiny v Yorkshiru. Zanedlouho získá dojem, že s jeho opatrovnicí není něco v pořádku - stejně jako s celou vesnicí.
Potom se Matt dozví o Starých a začne chápat, v čem je jiný než ostatní. Ale nikdo mu nevěří; nikdo mu nedokáže pomoct.
Neexistují důkazy.
Nemá to logiku.
Je tu pouze Brána.

Autor knih o Alexu Riderovi přichází s prvním dílem zcela nové série Síla Pětice plné děsivých nadpřirozených dobrodružství... (Založil/a: Parm)

knihomotýl
  1. 5. 2014, 23:28
Četla jsem hodně dávno. Tu dobu jsem příběh Síly pětice velmi prožívala a ztotožňovala jsem se s jejich členy (nejvíce se Scarlett, která se však objevuje až trochu později). Jedna z nejlepších knih pro mládež, i když pravda, že hodnotím až s časovým odstupem. Skvělý příběh, velmi čtivě psaný, nápad, atmosféra, postavy... Jo, to byly časy, kdy jsem si je četla v Luxoru mezi regály.
kat
  16. 1. 2011, 21:07
Těžko říct, která kniha ze série je nejlepší ale dost možná, že Krkavčí brána. Jsou ale všechny tak na podobné úrovni. Patří mezi mé nejoblíbenější knihy a čtou se skvěle, nechybí napětí a je hodněkrát se při nich ptáte, jak se z toho hlavní hrdinové dostanou. Stojí za přečtění.
forrist
  9. 2. 2014, 23:06
Právě jsem knihu dočetl a musím říct, že mne mile zaujala. Už jenom nápad spisovatele pojmout styl fantasy v dnešním moderním světě je neobvyklé a pro mne něčím novým.
Rád se díky těmto knihám, které jsou psané spíše pro mládež vracím někam do mých dětských let a Krkavčí brána je jednou z nich. Jednoduše napsané, nemusí se u toho moc přemýšlet a přitom velice chytlavý příběh. Jsem zvědavý na další z dílů síly pětice Zlověstnou hvězdu.