Nájemní zabijáci

Nájemní zabijáci

Domino - 2007
ISBN: 978-80-7303-328-6

Domino (2007) 978-80-7303-328-6 300

Nájemní zabijáci. Vrazi z povolání. Dělají thriller thrillerem, ale obvykle zůstávají ve stínu hrdinů stojících na straně zákona. V této sbírce povídek je všechno jinak. Patnáct špičkových autorů detektivek postavilo do záře reflektorů právě muže a ženy, které spojuje jediné – že zabíjejí pro peníze. Jména jejich duchovních otců, mezi nimiž nechybí například Jeffery Deaver, Lee Child či Lawrence Block, jsou zárukou, že na nájemné zabijáky as jejich oběti – a potažmo i na čtenáře – čeká bezpočet vypjatých situací a nepředvídaných zvratů. Hrdina jedné povídky říká: „Není zas až tolik způsobů, jak ublížit druhým.“ Nevěřte mu. Je jich víc než dost.

bronn
  1. 2. 2014, 19:04
Sbírka velice originálních povídek, každá pohlíží na nájemné vrahy trochu jinak a ani u jedné jsem se nenudil. Nejvíce u mě bodovali povídky Mistrovský kousek a Karma versus dogma, ve které se objevil velice neobvyklý důvod pro vraždu :)