Horory na dobrou noc

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-607-0

BB art (2009) 978-80-7381-607-0 150

Vstupte do temného a děsivého světa Horowitzových hororů a očekávejte nečekané!
Je to svět, kde vše vypadá celkem normálně. Ale hned za nejbližším rohem číhá leccos tajemného, zlověstného a skutečné hrůzného. Jako zdánlivě obyčejný fotoaparát ukrývající zlé síly, cesta domů autobusem, jenž zahne do nejhorší noční můry, a záhadná počítačová hra, kterou by nikdo nehrál..., kdyby znal její pravidla! Všechny povídky obsahují šokující pointu...
Vzdor názvu si rozhodně tuto knihu neberte s sebou do postele...
Horory na dobrou noc jsou působivou sbírkou děsivých příběhů, které vám naženou husí kůži, od uznávaného autora a televizního scenáristy Anthonyho Horowitze.
Příběhy jsou primárně určeny pro mládež, ale pochutnají si na nich i dospělí kvůli sugestivní atmosféře, typicky anglickému černému humoru a četným citacím nebo variacím klasických témat. Ty představují jakousi žánrovou třešničku na dortu, a už proto by neměla tato sbírka chybět v knihovně žádného milovníka hororu.

Povídky:
- Vana (Bath Night)
- Vražedný fotoaparát (Killer Camera)
- Kulový blesk (Light Moves)
- Noční autobus (The Night Bus)
- Harrietin hrůzný sen (Harriet's Horrible Dream)
- Strach (Scared)
- Kariéra v počítačových hrách (A Career in Computer Games)
- Muž se žlutou tváří (The Man with the Yellow Face)
- Opičí ucho (The Monkey's Ear) (Založil/a: Parm)

Emma89
  19. 7. 2015, 12:08
Souhlasím, že je kniha určená spíše pro teenagery, dospěláky už tak extra nevyděsí. Příběhy mají rychlý spád, jsou fakt vhodné na večerní čtení, kdy se vám klíží oči a vy nechcete číst moc stránek. Moc se mi líbily konce, které skoro vždy udělaly nečekaný zvrat v příběhu. Pamatuju si, že jsem jako malá pak fakt měla strach usnout.
mudlee
  31. 3. 2015, 18:26
Četla jsem ji když mi bylo 13 let. Některé příběhy byly opravdu mrazivé a některé se naopak nedaly zařadit mezi hororový žánr. V tom věku jsem ale knihu četla ráda, z toho jasně vyplývá že je spíše pro mládež.
Alenes
  26. 6. 2012, 17:37
Tahle kniha byla dost dobrá abych pravdu řekla, nečetla jsem si ji já ale vždycky kdyý byl čas tak nám to četla úča. A bylo to hodně hohohohohororové!!
!!
TeTecko
  3. 1. 2014, 10:33
Opravdu určeno pro mládež. Povídky bych si zřejmě vychutnala, kdyby mi bylo tak okolo patnácti let :o) Náměty jsou zajímavé, ale forma není pro mne a podle mého názoru pro dospělého čtenáře jako takového.