Originální název: Calamity Town

ISBN: 978-80-206-1262-5

Naše vojsko (2012) 978-80-206-1262-5 362
Euromedia Group (2007) 978-80-86938-73-8 317
Odeon (1976) 331

Ellery Queen přišel na svět roku 1929 jako fiktivní autor a současně hlavní hrdina knihy Zločin v římském divadle - detektivky, kterou sepsali bratranci Frederic Dannay (1905-1982) a Manfred B. Lee (1905-1971). Zakrátko se Ellery Queen stal ve svém žánru pojmem, literární "značkou": pod společným pseudonymem vydali oba tvůrci více než třicet románů a sedmdesát povídek, kromě toho prosluli jako editoři antologií a vydavatelé Ellery Queen's Mystery Magazine, jenž je nejdéle vycházejícím detektivkářským časopisem v americké historii. V knize Město malérů (1942) přijíždí spisovatel Ellery Queen do malého, ospalého městečka Wrightsville, aby zde našel námět ke své nové detektivce. Pod smyšleným jménem se ubytuje v neblaze proslulém Domě malérů, který mu pronajmou Wrightovi, nejpřednější rodina ve městě, již v poslední době sužují nejrůznější neštěstí. Nejprve se zdá, že hrozivá přezdívka, kterou jeho obydlí získalo, už ztratila své opodstatnění; pak se odtud ale pan Queen musí vystěhovat a s překvapením zjišťuje, že do Domu malérů si s novými obyvateli opravdu hledá cestičku zločin…

vladislaus
  27. 7. 2014, 14:10
Až na celkem povedené rozuzlení je to nudná kniha o nudných lidech. Nechápu co přimělo spisovatele Queena trávit tolik svého času s rodinou Wrightů.
illy
  5. 5. 2016, 9:38
Dočíst se to dalo....ale je to strašná nuda. Nechápu jak by to mohlo někoho bavit. To je lepší sledovat věštce v noci na Barrandově. Tam se alespoň člověk pobaví lidskou stupiditou a potom nemůže spát protože mu hlásek našeptává....co když je taková většina národa? Pak se nedivte jakou kreaturu máme na Hradě. Kurňa, to jsem se rozčílil a odbočil...zpátky ke knize: nedoporučuju!!!!!
Peter.Melon
  29. 3. 2014, 17:43
Detektivní román a docela dobrý...Je v něm napětí,akce a plno osob.Tento román působí docela dobrým dojmem.Zkuste si jej také přečíst.