Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jak ulovit miliardáře

53%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Jak ulovit miliardáře
Autor:


Nejnovější vydání:
Dobra - 2006
ISBN: 80-204-1569-6
Počet stránek: 392
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dobra (2006) 80-204-1569-6 392

Miliardáře snad touží ulovit každý! Holky, policisté, novináři, politici, umělci, chlápci od náboženství i ženy v nejlepších letech – každý by si rád „uloupl“. Ať žije česká smějící se bestie! Na židovského podnikatele Patrika Grossmana je ušita lidmi z Veřejnoprávní televize krásná mediální bouda. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by mohl ohrozit její kariéru. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad. A díky němu – a kabalistickým schopnostem hlavního hrdiny, který čím dál častěji vstupuje do transcendentních prostorů, jež jsou pro každého slušného křesťana tabu – se začíná karta obracet. A okolí opět začne měnit rytmus dobových tanců. Podstatnější než příběh je poutavé odhalování hlubších tajemství života, kterým odmítáme naslouchat, a proto se tak často cítíme nešťastní. Jde o jakousi racionální analýzu transcendentna na pozadí strhující story.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

D.-e.-e.-
20% 20% 20% 20% 20%
  26. 12. 2012, 1:26
Vysoká škola P. R., řekla bych. Podivné machinace, téměř dokonale promyšlené strategie, nekalé praktiky, korupce... Místy (hlavně začátkem knihy) jsem byla až znechucená světem neustálých intrik, ve kterém se horních deset tisíc s naprostou samozřejmostí pohybuje. Jak jen jsem vděčná za svůj všední prachobyčejný život. Z filmu jsem ovšem byla zklamaná. I přes téměř přesné dialogy převzaté z knihy, absolutně nedokázal vyjádřit její hloubku. Herci podle mého názoru příšerně přehrávali. Z knižního Patrika i v té nejnepříjemnější situaci vyzařoval stoický klid a chladná rozvaha. Oproti tomu Pat ve filmu byl chvílemi až směšný, a to hlavně, když se pokoušel křičet. :-) Postavy v knize byly vesměs vysoce inteligentní, Kateřina spíše vypočítavá, ale tak neskutečná (pardon za ten výraz) b*bka jako ve filmu to rozhodně nebyla. I ostatní hrdinové byli značně podhodnoceni. V knize to pálilo všem, i těm, kteří se tak záměrně netvářili. Halucinace Patrika Grossmana jsou pro určitý pohled na knihu také stěžejní. Ve filmovém zpracování samozřejmě chybí. Takže ve zkratce: Kniha zajímavá, zábavná, k zamyšlení. Film povrchní a banální.
vlkcz
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 5. 2012, 0:04
Tak, jak byl film strašná Vo(r)lovina, tak je tato kniha výborná. V prvním plánu popisuje, jak se dá kdokoli nepohodlný odstranit, aniž by byla nutná přímá fyzická likvidace, v druhém plánu jsou tu zamyšlení nad smyslem života. Ale ani jedno není podáno nudně.