Bezměsíčné noci

Originální název: Dark of The Moon

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-004-7

BB art (2007) 978-80-7381-004-7 363

V ospalém jižanském městě plném tajemství žijí lidé, kteří dosud věří, že je lepší nechat minulost být… Před třiceti léty zmizel ze zemědělského městečka Black Pool v Mississippi mladý černoch – a jeho násilná smrt zůstala zahalena tajemstvím. Nyní byly v temné bažině objeveny jeho kosterní pozůstatky a s nimi dlouhé lano vpletené mezi kosti… lano, které nepochybně bylo oprátkou.

Louis Kincaid, opuštěný bílým otcem, kterého nikdy nepoznal, a odcizený své černé matce, s radostí opustil své rodné město, v němž s ním vždy jednali jako s vyvržencem. Nic ho však nepřipravilo na hrozivou reakci místních lidí, když se vrátil a začal vyšetřovat případ lynčování, k němuž došlo před desetiletími. Pod závojem nedůvěry a strachu, který se vznáší nad tichými ulicemi Black Poolu, musí Kincaid nyní odhalit stopu ke zlu, nad nímž stydne krev, a dopadnout přízračného zabijáka, jenž svou pomstu teprve začal…

illy
  27. 6. 2014, 15:54
Vyšetřování vraždy z dob, kdy se černochům rozhodně neříkalo Afroameričani a kdy v jižanské části Ameriky sloužili především jako předložky do koupelny. O třicet let později je situace jiná, rozhodně ale ne ideální. Je škoda že si autor(ky) nenechal něco překvapujícího na závěr, že víte jak to dopadne, na druhou stranu ale vykreslení postav a atmosféry je parádní a zvedá tuto knížku z průměru. Good.
Caduta
  3. 10. 2012, 18:17
Velmi pěkné dílo popisující nechvalnou dobu šedesátých let na jihu Ameriky, kde běžně docházelo k lynčování a nikdo za to nebyl trestán... Čtivě napsané, napínavé, konec se mi líbil, není to typický americký román, ale děj se dal od poloviny knihy předvídat. Ale to měl autor nejspíš v plánu a ničemu to neubralo. Doporučuji.