Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bezměsíčné noci

78%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bezměsíčné noci
Autor:
Originální název: Dark of The Moon

Nejnovější vydání:
BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-004-7
Počet stránek: 363
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2007) 978-80-7381-004-7 363

V ospalém jižanském městě plném tajemství žijí lidé, kteří dosud věří, že je lepší nechat minulost být… Před třiceti léty zmizel ze zemědělského městečka Black Pool v Mississippi mladý černoch – a jeho násilná smrt zůstala zahalena tajemstvím. Nyní byly v temné bažině objeveny jeho kosterní pozůstatky a s nimi dlouhé lano vpletené mezi kosti… lano, které nepochybně bylo oprátkou.

Louis Kincaid, opuštěný bílým otcem, kterého nikdy nepoznal, a odcizený své černé matce, s radostí opustil své rodné město, v němž s ním vždy jednali jako s vyvržencem. Nic ho však nepřipravilo na hrozivou reakci místních lidí, když se vrátil a začal vyšetřovat případ lynčování, k němuž došlo před desetiletími. Pod závojem nedůvěry a strachu, který se vznáší nad tichými ulicemi Black Poolu, musí Kincaid nyní odhalit stopu ke zlu, nad nímž stydne krev, a dopadnout přízračného zabijáka, jenž svou pomstu teprve začal…

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

illy
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 6. 2014, 15:54
Vyšetřování vraždy z dob, kdy se černochům rozhodně neříkalo Afroameričani a kdy v jižanské části Ameriky sloužili především jako předložky do koupelny. O třicet let později je situace jiná, rozhodně ale ne ideální. Je škoda že si autor(ky) nenechal něco překvapujícího na závěr, že víte jak to dopadne, na druhou stranu ale vykreslení postav a atmosféry je parádní a zvedá tuto knížku z průměru. Good.
Caduta
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 10. 2012, 18:17
Velmi pěkné dílo popisující nechvalnou dobu šedesátých let na jihu Ameriky, kde běžně docházelo k lynčování a nikdo za to nebyl trestán... Čtivě napsané, napínavé, konec se mi líbil, není to typický americký román, ale děj se dal od poloviny knihy předvídat. Ale to měl autor nejspíš v plánu a ničemu to neubralo. Doporučuji.