Označená

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Euromedia Group - 2009
ISBN: 978-80-242-2576-0

Euromedia Group (2009) 978-80-242-2576-0 304

Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Všechno ale není tak zlé, jak to na první pohled vypadá - upíří dorost přijme novou spolužačku mezi sebe, hodiny nejsou zdaleka tak nudné jako na normální střední a navíc se zdá, že Zoey má schopnosti, o jakých mohou ostatní jen snít. Jediný, s kým si nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého a je na Zoey, aby to zarazila - než někdo přijde o život.
Označená otevírá úspěšnou řadu příběhů pod titulem Škola noci o výjimečné, a přitom docela obyčejné budoucí upírce Zoey, která je předurčena k velkým věcem, i když o to vlastně moc nestojí..." (Založil/a: Abyss)

PeťkaW.
  7. 9. 2015, 17:35
Další série ze skupiny fantasy pro mládež. Těžko soudit celou ságu po prvním díle, ale rozjezd mi přišel takový slabší. Postavy mohly být vykreslenější a propracovanější. Co se děje týče, většina se soustředila na představování prostředí a postav, takže zápletka byla spíš v pozadí. Drobek akce jsem se dočkala taky až v závěru knihy. Při čtení jsem se neubránila srovnávání s Vampýrskou akademií, která mi tématem přijde hodně podobná, nicméně podstatně líp zpracovaná a možná i zajímavější. Uvidíme, co se z Označené vyklube dál. I kdyby si série udržela kvalitu a tempo prvního dílu, stojí za přečtení. Výborně se totiž čte a stránky vám ubíhají skoro samy. Jen přehnaně puberťácký jazyk leze občas na nervy.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:05
Ano v prvním díle jsem nadšená, a překvapená, že při všech těch upírech a vlkodlacích, lze ještě něco s nimi vymyslet a opřít se přitom i o řeckou mytologii.
Myšlenka je dobrá a zápletka také. Občas mě ohromuje fantazie, která předčí i tu mou.
Alibero
  10. 6. 2012, 13:21
Uznávám, že první dva díly mě fakt bavili, jak svou originalitou vůči přeměně upírů, nebo svou zvrhlostí. Vůbec se to nepodobalo Twilight sáze, hrdinka se neupnula na jednoho muže, ale hned měla několik, konečně akce a plno překvapivých situací. Rituály k bohyni Nyx mi tam přesně seděly a celkově zajímavý námět na dva tři díly. Ale ne paní Cast a její dcera si zdřejmě potřebovaly přivydělat a napsaly další pro mě už nudné díly (třetí díl jsem steží dočetla a čtvrtý jsem na začátku radši zaklapla). Četba knihy byla užasná, Castové píšou čtivě, jen to chce nový děj i namět a už ne upíry! :D
blaufik
  14. 4. 2016, 13:24
I když nepatřím mezi cílovou věkovou skupinu, tak jsem si knihu půjčila, jelikož mne zaujalo téma upířího internátu. Kniha se četla dobře, je to taková oddychovka po náročném dni, kterou jsem měla za den přečtenou. Nic u čeho by se muselo přemýšlet, děj tak nějak plyne sám, otáčela jsem stránku za stránkou, a byla zvědavá jak to všechno dopadne. Někdy mi vadil drzý puberťácký jazyk, na druhou stranu se mi líbilo jak se od sebe upíři lišili znameními a tetováním. Podtrženo, sečteno, jo, proč ne, určitě mrknu i na další díl.
včelka
  31. 12. 2011, 15:20
Myslím,že dohady typu jestli je lepší Twilight nebo Škola noci jsou naprosto zbytečné.Podle mého názoru je Škola noci tisíckrát lepší.Zoey se musí něco vytrpět a není toho zrovna málo...Zato Bella řeší problémy typu "kdo mě dnes zachrání před zlem?"
Neříkám,že je Twilight nejhorší,ale z knížek na téma upíři je nejslabší.
Ruxandra
  8. 6. 2012, 14:27
Asi jsem chtěla pochopit mánii po téhle sérii a proto jsem po knize sáhla, ale bylo to marné počínání... Styl psaní mi absolutně nesedl, tak špatně se mi žádná kniha už dlouho nečetla. Nevím jestli to bylo jen překladem, nebo je to i v originále tak děsně napsané, ale ve čtvrtce jsem to vzdala...
-Nikola-
  20. 1. 2012, 11:31
Tuhle knihu mám ráda, autorky nekladly svým fantaziím meze. Je to napínavé čtení s neočekávaným závěrem. Jen mě potom mrzí, že v dalších dílech Zoey vlastně neví co chce, je to už takové hrbolaté.
Lerenika
  2. 6. 2010, 21:19
SUE2008: V dalších dílech, už nebude tak nechutně dokonalá ;)
Ale přes všechny knihy, které se teď vyrojili s upírskou tématikou, má tohle něco do sebe, a má to svou originalitu.
Dumbicek
  16. 2. 2016, 8:05
Tohle téma mě celkem baví, ale zrovna tohle mě zatím příliš nenadchlo. Na jedné straně jsem byla ráda, že je to něco trochu jiného než jsem dosud četla, ale na straně druhé už jsem asi ve věku, kdy od knihy čekám něco navíc. Líbilo se mi, že hrdinka se pouští do boje sama a nečeká až jí někdo zachrání, ale zase mi dost vadil způsob jakým se ona sama stala upírem. Tam mi trochu chyběla nějaká logika. Uvidíme jak to bude dál,ale už teď je mi jasné, že celou sérii nepřečtu.

yanniss
  4. 9. 2012, 17:23
Je to taková menší upírská oddechovaka, ale myslím si, že neurazí. Jen mě přijde, že je těch dílů už hodně. Nejspíš autorky nemají nápad na další téma knih a proto stále píšou o tom samém. Knihy mám všechny přečtené a mám je i doma zakoupené. V té poličce vypadají vedle sebe hezky :DD Knihu asi doporučuji pro nenáročné čtenáře, které od knihy moc neočekávají, ale znám o hodně lepší upířiny :) jako je pro mě například Vampýrská akademie ;)
Yanny
  17. 7. 2011, 20:36
Ze všech upírských sérií jako jsou Upíří deníky nebo Vampýrská akademie (kromě Stmívání, to je jiný level podle mého názoru :D) mě tahle bavila ze všech nejvíce. Zoey jsem si oblíbila a získala si mě už jen tím, jak říká svému nevlastnímu otci "tupčín" Takže já se těším na další pokračování :) bavilo mě to! :) A parta jejích kamarádů nemá konkurenci :D hlavně s gayem v čele :D
Lenitschka
  18. 4. 2011, 10:06
Vzhledem k tomu, že mě knihy dá se říct živí, tak čtu i spoustu titulů, které nespadají do mého oblíbeného žánru a čtu je spíš ze zvědavosti, co na nich všichni mají :-)

Twilight jsem přečetla celkem se zájmem, byla to moje první "upírovka" a vzhledem ke čtivému textu jsem chápala, že mladší ročníky ságu hltají. Škola noci mě rozhodně tolik neuchvátila. Přijde mi jako kombinace Twilight a Harry Pottera. Hlavní hrdinka - odstrkovaná, nechtěná, rebelující se náhle dostává do absolutně odlišného prostředí, kde je skvělá, neuvěřitelně nadaná, oblíbená, vyvolená... bla bla bla.

Souhlasím s tím, že jde o marketingový tah, o čemž svědčí i počet dílů - má jich být snad 15. První šel, druhý už méně... 10 bude tragédie, ale nekupte to, když už jste jich 9 dočetli. Chápu, že jde o knihu pro náctileté, ale na můj vlus je moc umělá :-/
katheriin
  28. 2. 2014, 22:35
Po přečtení prvních dvou dílů jsem si říkala, že jsem na to už docela stará. Bylo to docela nudné a taková horší kopii Vampýrská akademie, ale se sexem.
Po půl roce jsem si řekla, že si přečtu třetí díl ve vlaku a ten mě baví kupodivu.
ssassi
  17. 5. 2014, 13:49
upíři po sto padesáté a to ještě né úplně povedeně. no, asi mi není 14 a už od knížek očekávám něco víc. takže takový průměr se zajímavým nápadem
maizy
  14. 3. 2013, 21:27
Taková hezká upírská knížka. A ačkoliv upírská, lze ji označit za takové oddechovější čtivo. Čte se sama, lehce.
martinexa
  14. 2. 2013, 13:39
Absolutně mi tenhle styl nesedl. Nevím, co na tom hodně lidí baví. Já znám teda mnohem lepší knížky tohle bych nehrnula ani do průměru. Každý máme jiný vkus. Nevím jestli si přečtu další díl. Strašně mi tam vadily ty rituály bez toho bych se vážně obešla.
Luciiies
  5. 7. 2011, 12:31
Knihu jsem dostala darem k Vánocům a byl to pro mne relax,jednoduché čtení, kde jsem se potopila do jiného světa. v knihovně jsem si zatím půjčila další 2 díly..co se mi tam trochu nelíbí je neustálé opakování, co se stalo v tom předešlém díle.

S Harrym ani s Twilightem srovnávat nemůžu, ty jsem nečetla
Kattie
  15. 4. 2011, 10:23
Už jen následující text mě odrazoval od přečtení knihy: "P. C. CASTOVÁ je uznávanou autorkou paranormálních romancí a komerční fantastiky a zároveň středoškolskou učitelkou. Když ji její agentka požádala, aby napsala sérii pro mládež o „internátu pro upíry“, spojila síly se svou dcerou KRISTIN CASTOVOU."

Komerční autorka? Nemá vlastní nápad, ale píše na objednávku? Řekla jsem si ale, že zapudím předsudky a knihu si přečtu. Bohužel, překvapení se nekonalo. Nápad je možná dobrý, ale na příběhu mi strašně vadilo, že byl dost předvídatelný a nebylo to vůbec napínavé. I když odhodím stranou to, že jsem na tu knihu "stará" a tím pádem mě některé části odrazují jen proto, že už to všechno vidím jinak, tak na ní nemůžu najít nic, co by mne zaujalo.

WIKTORIA má pravdu v jedné věci, a to, že se příběhy opakují i v knihách, které lidi vidí jako originály. Jenže to člověk musí brát tak, že knih bylo napsáno tolik, že už těžko někdo napíše něco, kde bude naprosto celý děj bez něčeho, co už někde bylo. Stejně jako v hudbě. Melodie se zkrátka opakují. Ale pořád se může objevit písnička, co ty opakující se prvky zkombinuje tak, že je to prostě jedinečná pecka. Stejně jako to bylo u Rowlingové.

Každý to vidíme jinak, i Rowlingová a jiní mnohem lepší mají své odpůrce.

Chápu, že se najdou lidé, co si v této knížce najdou své, ale pro mě to opravdu byla další upíří příběh, který se chtěl svézt na upíří mánii. Myslím si, že i kdyby ho vydali před tou mánií, kdyby nebyl předsudky odsuzován, jako další blbá upířina, tak by stejně propadl, protože to na Meyerovou prostě nemá.

Jinak naprosto souhlasím se STARSHINE002. Příběhů o krásných a vyjímečných už je opravdu moc.
Wajny
  19. 10. 2014, 9:57
Kniha byla velmi dobře napsaná a má zajímavý děj. Těším se, až si budu číst další díly, ale prostě mi tam něco chybělo.... Neměla jsem takový ten pocit "honem rychle čti, ať víš, jak to dopadne". Když je kniha na více dílů, tak podle mě nemá cenu hodnotit je zvlášť, ale brát je jako celek (ale jsem opravdu zvědavá, jestli mě Škola noci bude zajímat až do posledního dílů....no uvidíme :-)) Hlavně jsem zvědavá na Zoey jestli bude pořád tak silná a sebevědomá.
Hrozně se mi, ale na téhle knize líbilo, že se upíři nijak neschovávají a to, že jsem označení je podle mě hodně dobrý :-) za celou knihu 4* - protože mě prostě nevtáhla do děje :D
Evča Běhálková
  27. 9. 2014, 9:45
Celý příběh se mi neskuteně líbil a proto jsem šťastná, že má tolik dílů :). Zápletka byla výborná, hlavní hrdinka mi taky sedla. Těším se na další díly :)
Wiktoria
  11. 4. 2011, 16:43
Ehm... Jak začít? Tato série zřejmě vyvolává rozporuplné názory. Další upíří blbost? Ne, takhle se to brát nedá. Jak to někdo může srovnávat s Meyer a její sice moc pěkně a čtivě napsanou odrhovačkou? "Ach Edwarde.. Ach Bello."... To vážně nepochopím, Probuďte se! To je úplně jiná kategorie.
Především to je úplně jiný FIKTIVNÍ svět. A co to má co s Harrym? No co, je tam škola, a co jako. To je tak vše.
Pokud byste takto soudili všechny autory (včetně vašich milovaných Rowling a Meyer), dojdete k závěru, že všichni akorát opisují a obmněňují to samé téma. Existuje pouze pár mistrů, jenž si můžou dovolit vymýšlet nové věci, které lidstvo jakživ nespatřilo. A to mi promiňte, ale ani jedna ze dvou výše jmenovaných to není. Stejně tak je to u téhle knížky.
A teď k ději... "Klaďaska" a taky tak trošku naivka Zoey se musí vyrovnat s novým životem. Tráůí ji nejistota a pocit, že nikam nepatří. Stejně jako spoustu dnešních dospívajících. To, že má největší nadání je sice zvláštní (když si ji bohyně vyvolila jako svoje oči a uši, něměla by být nenápadná ;-)?) ale budiž. Ani na mrtvolách se neštří =), což je správně =D.
Jediné co mě štve, je Zoeyina nerozhodnost co se týče kluků (to už je trochu přehnané), aneb kdo chtěl víc, nemá nic...
Lomeril
  4. 12. 2010, 10:44
Četla, protože vzhledem k tomu, že mě upíří tématika zajímá, chtěla jsem dát poměrně známé a úspěšné sérii šanci. Nezaujalo. Líbil se mi nápad s postupnou přeměnou v upíra a nápad s modrým tetováním, ale to je asi tak všechno. Vysvětlete mi, prosím, jak to hlavní hrdinka udělá, že po pěti minutách ví, že její spolubydlící bude její nejlepší kamarádka. A Zoey by si měla udělat Mary Sue lakmusový test, myslím, že by vyšel pozitivní.
Louicy
  4. 7. 2016, 0:58
Do této série jsem byla zblázněná na druhém stupni základní školy. Dokonce jsem si v hlavě vymýšlela vlastní představy o tom, jak do této školy chodim také a podobně. Po pár letech jsem se pokusila k této sérii vrátit, ale marně. Nechápala jsem, jak jsem to mohla tak milovat, děj mi přišel uhozený a reakce postav v některých scénách naprosto nepřiměřené. Tři hvězdičky dávám jen díky svému plus mínus dvanáctiletému já.
MarieB
  27. 1. 2016, 16:44
Téma super, informací z duchovna plno, ale vadilo mi jakým stylem je to psáno. Neustálé opakování situací, jakoby si to člověk nepamatoval, když to přečetl, neustálé opakování, jak je hl.hrdinka výjimečná mne od četby od čtvrtého dílu odradilo. Škoda, téma je fakt skvělé.
gargoil
  30. 6. 2012, 11:48
Od tehle knihy sem nic nečekala nic nedostala. Jak muže uražet Drakulu někdo kdo napíše takový shit. Ale autorka by měla psaní nechat nemá talent a kniha v podstatě zápletku nemá. Hlavní postavu sem od první stránky strašně nesnášela byla taková velmi rozmazlená zamindrákovaná a nikdo ji nebyl dost dobrý.(Kdo tohle neuzná ať si to přečte znovu a trochu přemýšlí o jejím příšerném chování.) Typek jak jinak nejkrasnější na světě a na první pohled se zamiluje hned do ni. Nikomu neberu jeho vkus pro mě dobré pouze jako podpal do kamen.
Misell
  11. 4. 2012, 19:27
První díl je podle mě nejlepší.Připadá mi jako Harry Potter v upírské verzi.A to se mi na této knížce líbí....Můžu jen doporučit!:)
Angel_1
  26. 3. 2012, 2:06
Tato sága je opravdu super. Kdo nečetl, tak jak začne, nebude chtít přestat, jak dočte jednu knížku hned začne s další :-) Líbí se mi, že na začátku dalšího dílu není x stránek o tom co bylo v předešlé. Doporučuji všem ženským, co mají rádi tenhle styl :-)
L.rehackova
  25. 2. 2012, 21:17
První knihy této série jsou čtivé, ale připadá mi, že čím víc dílů vydávají, tím to začíná být takové moc zamotané. Podle mého názoru se autorky rozhodly, že raději napíšou více dilů, i když s menší kvalitou. Určitě je to zajímavé čtení, ale je toho už opravdu trochu moc. Jak se říká- Více znamená méně. Pokud si chcete něco přečíst ve volném času, klidně se do toho dejte, protože to slušně zabíjí čas a dá se to číst :-)
mental28
  25. 12. 2011, 18:52
bomba bontonu nejlepší knížka kterou sem zatím četl už se těším až si přečtu další díl.rozhodně lepší než twilight
kacik
  15. 11. 2011, 13:02
Podle mého názoru je to pořád to samý co je Twilight!... Nezdá se mi v tom takovej rozdíl! I v téhle knížce je hlavní dokonalá postava, která postupně získá všechno co může (samozřejmě úžasného kluka)! Tak nevim, ale mě to teda moc neuchvátilo!
CrazyBubu
  13. 9. 2011, 11:59
Na čtení fantasy a podobných žánrů mě přivedly sestřenice a jsem tomu ráda... Nikdy bych se nedostala k tolika úžasným knihám.... Jelikož jsem přečetla Ságu Stmívání několikrát, řekla jsem si, že bych se měla poohlédnout i po něčem jiném.
Škola noci je dobré čtení pro odpočinutí "mozku", děj Vás vtáhne do sebe a knihu přečtete během dne. Děj, jak už je tu mnohokrát zmiňováno, je trochu předvídatelný, ale i přesto s napětím čekáte, co se na příštích stránkách odehraje! Rozhodně si přečtu i všechny další díly :)
Verusinka
  2. 8. 2011, 18:39
tak tuhle knihu mám moc ráda ;) všem bych ji doporučila.zajímavá svým vlastním způsobem a hned vtáhne každého do děje;)Autorka měla opravdu výborné nápdy hlavně v této knize.
VeronikaK
  25. 7. 2011, 15:55
Knihu školu noci jsem dostala k Vánocům (1. až 5. díl) a celé Vánoce jsem proležela v posteli s knihou. Ozačená mě asi chytla nejvíc, občas mě rozčilovaly zdlouhavé rozhovory aktérů o ničem, ale tak k jejich věku to asi patří :) Nicméně škola noci mě vtáhla do upírské mánie, proto jsem její věrný fanda a nedočkavě čekám na 8.díl :)
Richelle
  30. 1. 2011, 11:42
Tato knížka mě zaujala a myslím si, že je nejlepší ze své série. Zoey se ovládá a děj se dá přirovnat k snesitelnému. Co bych na této knize vyvýšila, je originalita. Líbí se mi nápad s tetováním, líbí se mi nový "druh" (?) upírů.
Naopak si musím rýpnout a vytknout běžné klišé... Zoey je první, kdo ovládá všech pět živlů. Zoey, slečna dokonalá, chodí s Erikem, panem dokonalým. Eric dřív chodil s Afroditou, tou strašnou záporačkou, ale teď chodí se Zoey, tou hroznou "klaďačkou". Obě se nenávidí, ale najednou se spolu kamarádí. Bože, kde je nápad?!
Navíc se tomuhle říká oblbování lidí, protože nikdy holka nemá všechno najednou - sexy kluka, super ultra schopnosti a nepřátele, kteří se s ní najednou kamarádí.
Hodnotím třemi hvězdičkami, protože tenhle díl ještě není takový *fuj*, jako zbytek.
ElyonMuraki
  1. 1. 2011, 16:21
Tuhle knížku jsem si původně vůbec přečíst nechtěla a když už jsem si ji vzala, tak jsem musela některé kapitoly jen prolistovat. Ale na praxi v knihovně mám občas trochu volno a tak jsem si ji vzala a začetla se (poté jsem si ji někde stáhla na netu). Vůbec si nevzpomínám, že by mě nějaká kniha tak strašně nudila. Upíry mám ráda a můj idol je Hrabě Drákula, tajemný svůdce. Omlouvám se, ale opravdu jsem ještě nezažila, aby budoucí upíry někdo nejdřív kousl a potom odjeli do Akademie. A moment...Akademie? To je podle mě dost divné, vždycky přece platilo, že se lidé měnili v Upíry IHNED po kousnutí. Taky se mi nelíbilo, že knížka kopíruje Stmívání a Harryho Pottera. Ještě jednou se omlouvám fanouškům, ale tohle mě opravdu nezaujalo, jsem zvědavá, jestli se kniha dočká filmového zpracování, už se začánám bát nového filmu o Červené Karkulce (režisérka stejná jako u Stmívání)...
dupa
  28. 12. 2010, 15:26
Kniha jde číst jedním dechem, ale je to čtení pro 16ti leté holky. Sága stmívání je o hodně lepší. Nápad je skvělý! Internát pro upíry.. Řekla bych, že je to zkombinované Harry Potter (7 let v Bradavicích) + upíři. Moje hodnocení je na 3 hvězdičky
nikdo
  10. 10. 2010, 14:17
RUSTYNKA: to máš teda pravdu mě se to taky moc nelíbilo, ale 2,3,4 ty mě zaujaly neskutečně twilight mě taky zaujal a nebo vampýrská akademie
Rustynka
  9. 10. 2010, 23:25
Já musím přiznat, že jsem knihu nedočetla do konce, bohužel mi to přišlo, jakoby to byla prvotina nějaké puberťačky. Sorry, je to jenom názor.

Já četla Twilight a ten mě zaujal neskutečně moc, i když to člověka neobohatí, ale hodně se mi to líbilo a Škola noci je daleko, daleko za ní.

Prostě to tak cítím, no. :-(
starshine002
  27. 7. 2010, 21:20
Je originální, ne jenom přepsaná verze Twilight ale štve mě, že jeto zase příběh o holce co vede "elitní studentskou organizaci - dcery temnoty" má úžasné schopnosti, nejkrásnějšího kluka na škole atd. :/ jednou by mohli napsat něco poutavého a zároveň běžnějšího
Baru Wampire
  15. 7. 2010, 14:19
První díl téhle série mne vůbec nenadchl, vypadalal jen jako další nápodoba Twilight ságy. I když musím říct, že další díly mne zaujaly a tuhle sérii jsem si nakonec oblíbila......
sue2008
  23. 5. 2010, 20:54
Kniha vezoucí se na současné popularitě upírských příběhů, přesto ve své podstatě originální a často (ne vždy) s nečekanými zvraty. Škoda, že hlavní hrdinka, i přes snahu autorek, je nechutně dokonalá