Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Oceán

95%
5 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Oceán Originální název: Ocean

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1876-2
Počet stránek: 512
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2007) 978-80-242-1876-2 512

Oceány vládnou planetě Zemi. Jsou kolébkou života, hlavním činitelem ovlivňujícím podnebí a životně důležitým, avšak stále křehčím zdrojem pro člověka. Obrazová encyklopedie Oceán je jedinečnou výpravou za poznáním fascinujícího prostředí moří a oceánů. Seznamuje s geologií oceánského dna, s mechanismem vzniku přílivu, mořských proudů, vln, hurikánů a tajfunů, s celoplanetární vzdušnou a vodní cirkulací, s korálovými útesy a zejména s mimořádnou rozmanitostí jeho obyvatel - hub, rostlin a živočichů. Hodnotou součástí knihy je atlas moří a oceánů, založený na nejnovějších údajích získaných z lodí a družic. "Moře - když jednou člověku učaruje, drží jej v síti své krásy již navždy." Jacques Cousteau (Založil/a: java)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

nečik
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 10. 2011, 10:14
Krásná encyklopedie plná úžasných fotografií a informací. Sice cena je poněkud vyšší, ale koupě stojí rozhodně za to. Spolu s dalšími encyklopediemi - Vesmír, Země, atd. patří ke špice na trhu.
Honey0105
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 11. 2010, 17:02
Úžasná kniha! Mám jí moc ráda! Musím se přiznat, že zatím ne vše jsem četla (spíš jen ty věci, které mě hodně zajímají), ale stejně musím říct, že je to jedna z mých oblíbených knih. Život v océánu mě opravdu fascinuje a tato kniha má vše. Velké pestrum informací (skvělé na zpracování referátů), skvělou grafiku (mě opravdu vždy povzbudí, když mohu knihou listovat a prohlížet si všechny ty obrázky) a samozřejmě nechybějí ani největší zajímavosti. Kdo se zajímá o Oceán a život v něm, tak doporučuji, protože zde si každý přijde v tomto oboru na své.
java
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 3. 2010, 12:19
K mému překvapení obsahuje kniha v naprosté většině pro mě zajímavé informace, jenže je jich samozřejmě přespříliš. Velmi zajímavé jsou pasáže o vzniku Země (krátká), ale taky například o vzniku a vlivu mořských proudů a s tím související zásadní ohrožení života v oceánu globálním oteplováním. Graficky je kniha naprosto fantasticky vyvedena. Ač nemá až tolik stran, každá dvoustrana se kvůli velkému formátu četla opravdu dlouho, což byl ze začátku nezvyk. Krásně je popsáno, co to jsou vůbec korály a jak důležitou roli hrají. „Jsou velmi náchylné na změnu teploty vody. Jsou to pevné útvary vytvořené pozůstatky malých mořských organismů. Nejčastěji jsou to pospolité organismy, které řadíme do řádu korálnatců. Množí se a hynou na korálových útesech a své vápenité schránky přidávají k útesu. Korálové útesy patří mezi nejsložitější a nejkrásnější ekosystémy na Zemi.“ A tak by se dalo pokračovat k některým dalším tématům knihy. Opravdu se dá považovat za jeden z klenotů domácí knihovny v encyklopedickém oboru.