Můj život 3. a 4. díl

Můj život 3. a 4. díl Originální název: Můj život 3. a 4. díl

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-427-4

Jota (2006) 80-7217-427-4 431

Životopis paní Javořické byl velmi rozsáhlý (původně vyšel v šesti dílech - nyní vychází postupně ve třech svazcích). Všem jejím čtenářům přinášíme druhý z ních. V jednotlivých dílech zachováváme členění dle životních etap, tak jak je zapsala a rozdělila paní spisovatelka. Psala svůj životopis postupně během celého života ručně do několika sešitů jako rodinnou kroniku. Největší zásluhu na vydání této kroniky má její syn, MUDr. František Zezulka, který sešity po celá léta pečlivě uchovával, rozluštil pro nás maminčin rukopis a vybral a uspořádal její zápisky tak, abychom měli rodinnou ságu jako na dlani i s životním příběhem oblíbené spisovatelky. Za to mu patří upřímný dík. Věříme, že budete autogiografii Vlasty Javořické číst se stejným zaujetím jako její romány, je totiž psán se stejnou láskou a potřebou vyprávět zajímavý příběh. Tentokrát jenom s tím rozdílem, že jde o příběh jejího vlastního života.

Vlasta Javořická Vlasta Javořická
*25.03.1890 - †01.08.1978