Tichá dohoda

ISBN: 80-7202-516-3

Ikar (1999) 80-7202-516-3 567
Odeon (1990)
Odeon (1983)

Román o citové a morální krizi amerického intelektuála se odehrává v 60. letech 20. století v Los Angeles a New Yorku. Hrdinou je muž středních let, úspěšný zaměstnanec reklamní agentury a dopisovatel prestižních časopisů, který se vášnivě zamiluje do nekonvenční dívky. Milostný vztah v něm vyvolá touhu po oproštění od rozumové konvence, která ho spojuje se stárnoucí manželkou, od kompromisů a přetvářky v zaměstnání i ve společnosti, kam je svým majetkem a postavením automaticky zařazen. Individuální osud hrdiny je tak prostředkem k zamyšlení a kritice nedostatků americké společnosti šedesátých let. (Založil/a: syl)

Elia Kazan Elia Kazan
*07.09.1909 - †28.9.2003

Pim
  4. 1. 2014, 21:10
Od začátku jsem se dobře bavila. A věděla jsem, že ještě zbývá dost stránek na to, aby se mohlo dít cokoliv. A taky se dělo. Hojně možností zamyslet se nad vlastním pojetím světa. Líbila se mi neplecha, kterou Eddie tropil. Výborné čtení.

"Vždycky když zvracím, tak se pak prozkoumám v zrcadle. Myslívám si, že tehdy mám nejlepší možnost vidět svou tvář tak, jak bude vypadat, až budu mrtev."
badatel
  22. 7. 2013, 20:21
Trefně podaný příběh druhé mízy, kde Eddie je ten hajzlík co ztratil hlavu a rozsekal všechno na mraky. Pak slíbil, že bude hodný. Pak rozsekal to, co ještě zbylo. Velmi se mi líbila postava jeho otce a matky. Fajnová knížka.