Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Přípravka

77%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Přípravka

Nejnovější vydání:
Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7033-996-1
Počet stránek: 417
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Olympia (2007) 978-80-7033-996-1 417

Komorně laděný román líčí zážitky dospívající dívky, která stráví čtyři roky na prestižní internátní střední škole daleko od domova, uprostřed spolužáků z daleko vyšší společenské vrstvy, i proces jejího vlastního psychického a lidského vyzrávání. Snaží se přizpůsobit a nakonec se jí podaří vybojovat si v kolektivu své místo. Těsně před koncem studia, když do školy přijede reportérka, povolí ale kontrola její železné sebekázně a Lee ze sebe vychrlí všechny výhrady, jež vůči Ault School má, a jež jsou do jisté míry podmíněny i komplikovanými procesy, které se odehrávaly pouze v její hlavě, bez jakéhokoliv zlovolného přičinění okolí. To se od ní po vyjití článku odvrátí: rodiče na ni zanevřou, spolužáci i učitelé se cítí ukřivděni. Z Lee je opět outsider, možná větší, než při nástupu na školu…

(více)  
Curtis Sittenfeld Curtis Sittenfeld

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Veunek
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 6. 2014, 21:25
Tato kniha mi přirostla k srdci nejspíš proto, že jsem ji četla v době dospívání a s některými myšlenkami nebo i srdečními trablemi hrdinky jsem se dokázala ztotožnit - občas mi připadalo, jako bych "četla svou vlastní hlavu" :).
Kniha nemá nějak závratný děj, ten plyne celkem pomalu, ale je zajímavé sledovat vývoj hlavní postavy po psychické stránce, kdy se ze zpočátku plaché, celkem sympatické dívky, stane postava ne moc příjemná. Nebude to četba pro všechny, mně se ale líbila moc.