Policejní vrtulníky

Originální název: Policejní vrtulníky

Naše vojsko - 2007
ISBN: 978-80-206-0870-03

Naše vojsko (2007) 978-80-206-0870-03 173

Kniha se věnuje historii nasazení vrtulníků u našich bezpečnostních útvarů. Zapomenuty nezůstaly ani předválečné Četnické letecké hlídky vybavené pouze letouny. Hlavní důraz je ale kladen na rozvoj policejního letectví pro druhé světové válce. Autor výstižně mapuje vývoj jednotlivých útvarů, jejich rozmístění, skladbu plněných úkolů a samozřejmě i letecký park. Samostatné kapitoly patří jednotlivým typům vrtulníků, jejich speciálnímu vybavení a současnému dění kolem policejního letectva v ČR a SR. To vše doplňuje zcela unikátní seznam většiny imatrikulačních značek všech strojů bezpečnostního letectva, technická data letounů a vrtulníků, soupis osudu všech policejních helikoptér a více než dvě stě většinou dosud nepublikovaných fotografií. Neméně zajímavou je i detailní fotopříloha dnes sloužících typů BO 105, Bell 412 a EC-135.