Kniha Nosferatu

Originální název: Kniha Nosferatu

Adonai - 2003
ISBN: 80-7337-012-3

Adonai (2003) 80-7337-012-3 156

Kniha Nosferatu umožní čtenářům hluboký průhled do světa vampirismu, tajemna a černé magie. Autor zde nepředkládá pouze historická fakta a životopisy známých osobností, ale i příběhy z tajemných krajin vampírů a vlkodlaků dochucené notnou dávkou záhadnosti a hrůzy. Kniha odrývá i dávné praktiky rituálu magie a okultismu a řadí k sobě množství záhadných faktů, vedoucí často k šokujícím závěrům, z nichž některé jsou zveřejněny vůbec poprvé.

Ucelený, dokonale zpracovaný náhled na vampirismus, fenomén od samého počátku s lidstvem tak neoddělitelně spjaté, je zde autorem zpracován s precizností téměř filosofickou. (Založil/a: Judyth)

#záhady  #magie
Petr Štěpán Petr Štěpán

Luremaster
  25. 6. 2014, 15:01
Ta minimální délka komentářů je nešťastná záležitost, na todle je teda jediná slušná reakce dlouhej smích, ale člověk nemůže psát hahaha.. donekonečna. :-)
Tomáš Fiurášek
  29. 8. 2014, 20:58
Co k téhle knížce říct? Měl jsem problém jí dočíst.
První stránky autor věnoval tomu, jak je knížka, kterou držíte v ruce "skvělá"... a jak nečekal, že se dočká třetího vydání. Hezky vyjmenoval, kde všude se tiskla a kolik měla čtenářů... to by ještě nebylo nejhorší, ale to, co přišlo potom.
Tolik blábolů na jednom místě jsem už dlouho neviděl. (Ne u jednoho blábolu, jsem se smíchy za břicho popadal a ne jeden kec jsem předpověděl (jako například to, že Hitler patřil k okultistům uctívající vampirismus). (Nemluvě o vrcholu - Titanic se potopil, protože to chtěl jakýsi okultní řád uctívající vampirismus)...
Směšnost celého toho díla je zvážněna ne zcela špatnými citáty a však souvislost v níž jsou citáty uváděny je jen a jen zlehčují.
Mimochodem, jen tak vsuvka, sám jsem velkým mmilovníkem Lovecraftova díla, a VŠICHNI normální lidé ví, že Necronomicon je smyšlený ... ale tvrdit, že jej používal Hitler při vzestupu třetí říše... na téhle stránce jsem knihu odložil.
Zvrhlá ubohost zesměšňující Lovecraftovo dílo, katastrofu Titanicu a vlastně vše v knize zmiňované.

PS: Vzhledem k velice předvídatelnému rozvoji knihy, bych se vsadil, že na dalších stránkách bude zmínka o 11.září a o spojitosti zničení Word Trade Center s tématem knihy.
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:47
Konečně ucelené informace o těchto zubatých stvořeních temnoty. Před autorem smekám a doufám v pokračování.
Darwinista
  30. 3. 2014, 0:57
No četl jsem to na doporučení všech někdy v pubertě! i tak se za to stydím, prostě kdybyste to nevěděli tak všichni slavnější herci drákuly a frankenštajna byli upíři, do toho pár kapitol kvality serveru osud.cz a pak zase kecání o upírech a energetických upírech. Petr Štěpán je nemocný člověk - i když vidím jakou měl tento brak popularitu tak možná jsou nemocní jeho fanoušci.
hanka24
  21. 9. 2014, 17:45
Tohle je pro mě taková srdcovka. V době, kdy jsem se začala zajímat o tajemno a magii, jsem ji úplně náhodou objevila v knihkupectví a koupila si ji místo učebnice do školy. Od té doby se stala jakousi mou "biblí" a talismanem a ukrývá všechny pro mě památeční fotky, dopisy atd. Netvrdím, že je nějak vědecky zpracována a ani hloubka informací není nijak závratná, v knihovně už mám i vědecky propracovanější knihy o "upírech". Ale přesto ji ráda otvírám a přečtu si jen třeba kapitolu, na kterou mám náladu. A popravdě vždy když sáhnu i po nějakém němém filmu jako Cabinet Doktora Caligariho nebo Upír Nosferatu, stejně mě vždy mrazí a radši kouknu pod postel než jdu spát :)
Neuroxerus
  6. 1. 2011, 14:06
Podle mě velice dobře napsaná a zajímavá kniha. Dozvěděl sem se pár nových věcí a nejvíce mi asi utkvěl příběh Belly Lughosiho a Hrabete Draculy. Tyhle dve kapitoly knihy mne zaujali asi nejvíce:-).