Pohádky tisíce a jedné noci

ISBN: 80-7234-557-5

Rebo (2007) 80-7234-557-5 480

zoro2
  22. 5. 2015, 21:44
Tak tohle byla studená sprcha a nezachránil to ani Sindibád a ani Aladin. Na to, že to jsou pohádky, tak tam bylo na můj vkus hodně násilí. Snad v každé pohádce tam někoho zmlátí, usmrtí, okradou, nebo zmrzačí, takže pro malé děti ani nedoporučuju, leda s dvojtýma pamperskama. Jinej kraj, jinej mrav. Taky vám brzo polezou krkem všichni Hásibové, Ahmadové, Mardžány, Kásimové, Muhamedové, Harúnové, Hasanové, Alíové, Násirové, Abdaláhové, Marúfové, Azízové, Džafarové, Básimové, Badralbudúry, Saladínové a taky filištíni, váliové, muftyové, emírové, vezírové, džinové, džánové, sultáni a chalífové. Přidám jednu hvězdu za nádherný ilustrace a doufám, že to nebudu muset dětem znova číst.
mart115
  9. 12. 2015, 17:38
Perské pohádky jsou typické větším násilím. ;-) Nicméně jmen tam opět bylo až příliš. Po dvaceti příbězích už si nevybavím jména z toho prvního, ani kdybych se na hlavu stavěla.