Poselství z věčnosti

Originální název: Message from forever

Práh - 1998
ISBN: 80-7252-002-4

Práh (1998) 80-7252-002-4 160

Ústřední postavou tentokrát není sama autorka, ale domorodá dvojčata - bratr se sestrou - kteří byli po narození odebráni matce a jejichž osudy autorka vypráví s nesmírným zaujetím a s důvěrnou znalostí prostředí. (Založil/a: skjaninka)

Marlo Morgan Marlo Morgan
*29.09.1937

skjaninka
  25. 1. 2010, 18:11
Číta sa jedným dychom, dáva veľa do života aj napriek jej smutnému deju.
whack
  20. 12. 2014, 8:56
Na rozdiel od prvého dielu, Poselství z věčnosti polovicu deja venuje priblíženiu teroru cirkvi a misionárov, z ktorého som nedokázal ostať s chladnou hlavou, a určite by som nikdy tieto veci neriešil tak, ako títo aboriginci. Zväčša je čítanie o ich jednoduchom a pritom zložitom živote fascinujúce a inšpiratívne, vyvoláva pocit čistoty a pokoja, presný opak depresie, stresu, zhonu a zloby, čo prináša chaos civilizácie. Paradoxne s niektorými názormi týchto Skutočných Ľudí sa stopercentne nestotožňujem, pripadajú mi ako z najšialenejších odnoží hnutia New Age, napríklad "Miluj toho kto na teba mieri zbraňou, lebo Duch Večnosti zariadil, že ten človek to tak považuje za správne a ty ho musíš milovať a nie ho za to odsudzovať...", to proste neprijmem nikdy. Posolstvo vo mne ale určite niečo zanechalo, prehodnocujem hodnoty a priority, pomaly sa zbavujem materiálnych vecí, ktoré nepotrebujem...
EVASO
  4. 4. 2013, 11:28
Kniha je neobvyklá a zajímavá. Je mnohem pochopitelnější pro toho, kdo četl Poselství protinožců, což je jakoby první díl. Nejpůsobivější v této druhé části je jednání misionářů
s domorodci, vlastně velice neurvalé. Jedině je zajímalo, aby je překroutili na bibli a katolickou víru. Jinak domorodci neměli jakoukoliv oporu v zákonech, protože byli začleněni
jen DO FLORY A FAUNY australského kontinentu.