Na loučení nebyl čas

Na loučení nebyl čas Originální název: No Time for Goodbye

Knižní klub - 2009
ISBN: 978802422391

Knižní klub (2009) 978802422391 384

Když se čtrnáctiletá Cythia jednoho rána probudí, zjistí, že její rodiče a starší bratr Todd beze stopy zmizeli. Opuštěné dívky se ujme její teta Tess. Cynthia vystuduje, vdá se a založí svou vlastní rodinu - zároveň však nepřestává doufat, že se někdy dozví, kam a proč její matka, otec a Todd odešli. Po pětadvaceti letech marného čekání se však najednou začnou objevovat záhadné zprávy, odkrývat zamlčené informace, vynořovat zasuté vzpomínky. Všechny se k Cynthii sbíhají jako nitky, nemají ji však dovést k radostnému rozuzlení, naopak - někdo z nich, důmyslně a chladnokrevně, splétá smrtelnou past. Vynikající thriller z pera Linwooda Barclaye má šanci zaujmout mimo jiné neobvyklou osobou vypravěče, kterým je Cythiin manžel Terry. Rozhodně však čtenáře přesvědčí strhujícím tempem i gradací děje a překvapí svým závěrem. (Založil/a: Debbi)

Linwood Barclay Linwood Barclay
*??.??.1955

Barabura
  3. 12. 2011, 23:20
No musím říct, že jsem byla opravdu napnutá jak kšandy. Hlavně první půlku knihy. Pak, když jsem se dozvěděla co a jak, tak už to trochu ztratilo grády a konec už byl trochu jasnej. Ten úplnej konec, o těch dvou vraždách byl poněkud zbytečnej. Ovšem kniha byla napsána velice dobře. Už jenom ta zápletka byla zajímavá a neobvyklá. Styl se mi taky moc líbil. Takže vřele doporučuju.
Fabienne
  27. 1. 2012, 15:28
Ahoj, Bubáčku,
chtěla jsem ti napsat, než si půjdu lehnout. Doufám, že ti není moc zle. Dneska jsi udělala pěknou hloupost. Ale to asi k tvému věku patří.
Ráda bych si myslela, že to byla poslední hloupost, co kdy uděláš, poslední hádka se mnou nebo s tátou, ale to by nebyla pravda. Provedeš další hlouposti a zase se pohádáme. Někdy nebudeš mít pravdu ty, někdy ji třeba dokonce nebudeme mít my. Ale jednu věc musíš vědět.
Ať se děje cokoliv, vždycky tě budu mít ráda ...

Tak začíná dopis mámy Cynthii, na pohled nijak zvláštní. Důležité ale je, kde ho v knize najdete.
Na pohled nenápadná kniha, která se dá přečíst za 1-2 dny, je velmi dobře napsaná, děj má spád a příběh je originální. Doporučuji k přečtení.
Daniel_852
  25. 7. 2016, 11:07
Kniha se mi nečetla vůbec plynule - Už první stránka mě odradila. Asi na třicáté straně jsem zavřel knihu a odložil na místo kde jsou knihy, které mě nezaujaly. Čekal jsem od té knihy víc.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 18:17
Kniha se mi cetla moc dobře .Tato kniha je jina nez ostani a sem rada ze jsem si ji přečetla urcite nelituju casu stráveného u této knihy.
pravablondska
  17. 5. 2012, 20:11
Tak dočteno a musím přiznat , že jsem byla docela zklamaná.Čekala jsem od knihy více , přišlo mi to jako detektivka kdy bylo jasné že se to nakonec vyřeší...Takže ano hezky napsané a kniha měla něco do sebe, ale bohužel nedonutilo mě to sednout na prdel a jen číst a číst..
kamienkova33
  17. 5. 2016, 10:00
Príbeh dievčaťa, ktoré sa ráno zobudí a zmizne jej celá rodina, je veeľmi zaujímavý. Priznám sa, že chvíľami mi hlavná hrdinka liezla na nervy :) ale vôbec to neovplyvnilo môj dojem z knihy, prekvapilo ma rozuzlenie, ktoré som vôbec nečakala.. T
aywa
  23. 4. 2015, 12:03
super. konec trochu prestreleny, ale super. skoda, ze od barclaye se u nas daji sehnat jen dve knihy. chci dalsi! :D
verejka
  9. 9. 2014, 17:43
Slabší, tak 50%. Zápletka dobrá, ale rozhodně jsem nebyla napnutá. Na autorově stylu psaní mi vadilo, jak vše doslovně omílá dokola a nenechá nic na čtenáři, jeho paměti a fantazii. Navíc to od půlky bylo všechno vcelku jasný...