Originální název: The Bridges of Madison County

Euromedia Group (2015) 978-80-249-2829-6 144
Ikar (2008) 978-80-249-1121-2 144
Ikar (2003) 80-249-0219-2 136
Ikar (1994) 80-85830-21-3 136

Hluboký, dojemný příběh osudové lásky, který v sobě skrývá neobyčejně silný emotivní náboj, se řadu týdnů držel na předních místech žebříčků bestsellerů a dočkal se filmového zpracování s Meryl Streepovou a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích.
Robert Kincaid, bohem nadaný fotograf, naturelem trochu bohém a "potulný kovboj", konečně ve svých dvaapadesáti letech potká životní lásku. Jako řízením osudu zastaví jednoho dne u osamělého domku Francesky Johnsonové, ženy místního farmáře a vzorné matky, která je právě doma sama, protože manžel a děti na týden odcestovali. Oba jako blesk z čistého nebe zasáhne neodolatelné kouzlo vzájemné přitažlivosti a poklidný, stereotypní Francesčin život je nečekaně vyveden ze zaběhnutých kolejí. Prožijí spolu několik neopakovatelných dní fyzického i duševního souznění. Hodina pravdy nastane v okamžiku rozloučení...

Autor napsal volné pokračování příběhu pod názvem Prach tisíce cest. (Založil/a: syl)

Introvert
  31. 7. 2016, 15:53
Nevím, jestli by se mě tahle kniha tolik dotkla, kdybych ji četla dříve. Nyní, jako ženě přibližně ve věku Francescy v době, kdy prožila ony 4 dny, které ovlivnily a naprosto změnily celý zbytek jejího života mi nezbývá než říct, že jí naprosto rozumím a chápu její sebekázeň.
A - taky je mi to líto...
Fabienne
  12. 8. 2011, 9:06
Tuto knihu jsem četla dřív, než Clint Eastwood natočil svůj film a příběh Roberta a Francescy se mi navždy usadil v srdci. Snad to bylo i umocněné atmosférou: knihu jsem četla na dovolené, na verandě malé chatičky v lese, při svíčkách - les tiše šuměl a já měla občas pocit, že tu přemíru emocí v sobě neunesu ... Na film jsem se dlouho nedokázala podívat (nesnáším totiž Clinta Eastwooda) a když jsem to konečně zvládla, byla jsem zklamaná. Knize se zdaleka nevyrovná.
Bernadette
  14. 8. 2016, 10:35
Tak já nevím. Na tuhle knihu asi člověk musí být v určité fázi života. Nebo alespoň náladě... nevím přesně v jaké, ale já v ní očividně při čtení nebyla. Bylo to zajímavé, emotivní ale... Navíc dopis dětem na konci to úplně zabil. Kdyby knížka skončila o něco dříve, nic bych nenamítala.
MargarethMatthews
  14. 2. 2015, 11:40
Já nevím... to je asi to nejvýstižnější, co bych mohla říci. Námět se mi tak moc líbil, až jsem se rozhodla sáhnout po tomto titulu. Jsou tam pasáže, které jsou doopravdy kouzelné, ale ve výsledku mne kniha ani samotný příběh až tak neoslovil a ani nevím, proč. Možná jsem se ke knize dostala v nesprávnou dobu, možná mi chybí to "něco", abych si knihu zamilovala jako tolik srdcí věrných čtenářů.
chrispe
  13. 11. 2012, 0:12
Jasně, viděla jsem film. A i když mám výhrady k obsazení (Clint Eastwood a jeho promáčená přehazovačka mi vždycky zkazí tu nejsilnější scénu), líbí se mi. Byla jsem zvědavá i na knihu a musím říct, že po počátečním rozčarování, kdy jsem měla pocit, že to nebude nic než jen další z řady tzv. červených knih, se něco zlomilo a já si řekla, že to tak není. Ta kniha má neskutečně silný momenty, i když se mi stále příčí (nebo spíš si neumím představit) ten náhle vzniklý vztah, který je založen jen na prvním pohledu a prvních dojmech... a prohloubí se v extrémě krátkém čase na něco... až neskutečného... řekněte mi, kdo by tohle nechtěl zažít. A proto té knize odpouštím, že mi v některých pasážích připadá přitažená za vlasy a děkuji jí, že jsem si ve svých představách mohla stvořit vlastní podobu Roberta a Francesky a prožít si s nimi jejich příběh.
cenevrec
  8. 2. 2014, 22:30
Nejprve jsem viděla film a patří mezi mé nejoblíbenější, protože miluju Meryl Streep. Ten příběh mě naprosto dostal. Teď jsem si přečetla i knihu a byla jsem přesvědčená, že film nepřekoná. Ale ouha.... kniha ve mě vyvolala daleko větší emoce než film. A škoda, že jsem jí nepřečetla dříve než jsem viděla film, protože mi to narušovalo představivost.
Peeters
  4. 6. 2013, 0:57
I když nejsem zase tak velký romantik, tenhle příběh mě dostal. Je to skvěle napsané. Místy jsem se nemohl ubránit pocitu, že vidím šlachovitého Clinta a něžnou Meryl. Prima čtení, smutné, krásné, živočišné, toužebné, silné a neochvějně lidské a skutečné. Vrylo se mi do srdce a dlouho tam zůstane. Dopis na konci od Roberta Francesce považuji za naprosto brilantní a jednu z nejhezčích věcí, kterou jsem kdy četl.
Barca9358
  11. 2. 2016, 22:19
Film jsem neviděla a hrozně mě zajímalo, proč je tento příběh tak populární. To mi ale kniha bohužel neobjasnila. Stále jsem čekala na ten zlom, kdy se ze sentimentální a zcela běžné knihy pro ženy, kterých jsou tisíce, stane ta výjimečná, ale to se nestalo a prostě nevidím nic, co by činilo tuto knihu mezi romány a novelami pro ženy zajímavější, než ostatní - inteligentní a tajemný muž, kterému málokdo rozumí a ona, vášnivá a nedoceněná žena, která mu jako jediná dokáže porozumět. "...kolikery modré oči k němu vzhlížely ve vzdálených nocích, zatímco zakotvené lodi se houpaly u břehů a voda se tříštila o hráze starověkých přístavů."
cachanell
  26. 7. 2011, 15:04
Mohli jsme se minout jako dvě zrnka kosmického prachu. Bůh nebo vesmír nebo cokoli, co si člověk vybere jako název pro rovnováhu a pořádek, se neřídí pozemským časem. Pro vesmír není velký rozdíl mezi čtyřmi dny a miliardou světelných let.Stále se pokouším na to nezapomínat. Ale jsem koneckonců jenom chlap a všechny filozifické úvahy mi nemohou zabránit v touze po tobě. Chci tě každý den, každou minutu, a je mi líto každého okamžiku, kdy nemůžu být s tebou. Miluji tě, hluboce a bezvýhradně. A nikdy se na tom nezmění ...
niknikita
  1. 2. 2016, 10:57
Souhlasím s Fabiene, že kniha je tisíckrát lepší než film. Obě postavy v příběhu jsou mnohem barvitější v knižním podání a dostanou se člověku skutečně pod kůži - a to tvrdím i přes nesporné kvality filmových představitelů.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:39
Tahle kniha je moje srdeční záležitost. Nyní jsem jí četla po třetí a stále mi to připadá jako nový příběh plný vzájemné, hluboké lásky, která byla opětovaná i přes obrovskou dálku. Moje pocity u čtení knihy byly neuvěřitelné. Kniha mě dokázala vzrušit, dojmout i rozbrečet. A ještě tomu navíc přidává, že je to skutečný příběh dvou lidí.
Majka82
  11. 11. 2014, 12:58
Romantika. Před očima jsem ale měla oba filmové aktéry, kteří mi do příběhu moc nezapadali. Psáno lehkou rukou a proto velmi ctive. Červená knihovna pro náročné ctenarky.
Renata M
  11. 8. 2014, 22:01
Když si tak pročítám všechny tyhle oslavné a nadšené komentáře, napadá mě, jestli jsem opravdu četla ty Madisonské mosty od Wallera, jako ostatní.
Já se nad touto knihou nudila od začátku až do konce!Už na prvních stranách jsem tušila, jak to dopadne, a to jsem ani neviděla stejnojmenný film. Nedokázala jsem se vcítit do citu Francesky a Roberta, prostě jsem to nedokázala, ačkoliv jsem se snažila.
Celou knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne, ne proto, že jsem od příběhu nemohla odtrhnout oči, ale proto, že jsem se těšila, až to konečně budu mít za sebou. Madisonské mosty jsem dokázala přečíst jen proto, že nerada odcházím od nedočtených knih.
Příběh mě nezaujal. Znám mnohem krásnější a literárně kvalifikovanější vyjádření vášnivé a nekončící lásky než jsou Madisonské mosty!
MartHo
  10. 7. 2014, 10:32
Nádherný, dojemný příběh. Tato knížka na mě opravdu silně zapůsobila a vzpamatovávala jsem se z ní ještě dlouho po přečtení :)
Pazibarb
  21. 10. 2013, 20:10
Jediná kniha, u které jsem se rozbrečela. Milionkrát lepší než film, proto doporučuji film úplně vynechat, protože to je jediný kaz té knihy. Neuvěřitelná záležitost.
staci
  17. 1. 2013, 16:33
I přes to že jsem znala film, brečela sem u konce asi 2 hodiny.. velmi dojemný příběh.
Krasně popsané pocity obou, na rozdíl od filmu to v knize odsejpá..
Kavischka
  27. 6. 2010, 14:50
Nádherný příběh!!!!!! Filmové zpracování bylo v mnohém zdlouhavé, až nudné, ale u knihy jsem měla pocit, že mi očí létají po stránkách jako vítr. Jsem velmi ráda, že mi jí můj děda kdysi vložil do rukou se slovy, že milostné drama nemusí být jen hloupá slátanina.