Bez sestry neodejdu

Bez sestry neodejdu Originální název: Not Without My Sister

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1277-6

Ikar (2009) 978-80-249-1277-6 440

Kristina, Celeste a Juliana – tři sestry, které na vlastní kůži zakusily, jaké to je, žít podle „zákona lásky“. Pod tímto označením sekta Děti Boží skrývá sexuální zneužívání dětí. Od tří let se na ně pohlíží jako na sexuální objekt, musí plnit nejrůznější zvrácené požadavky a čelí fyzickému i psychickému týrání. Pod rouškou svobodného přístupu k sexu se zde provozuje prostituce a pornografie, z níž sektě plynou bohaté příjmy. Děti žijící v komunách po celém světě nemají přístup k formálnímu vzdělání, v útlém věku bývají odebrány rodičům a v táborech musí poslouchat své „pastýře“, kteří je krutě trestají za naprosto nesmyslné prohřešky a nutí je žebrat o peníze. Nemoc se považuje za slabost ve víře, a když dívka odmítne sex, hovoří z ní ďábel. „Prorok“ pečlivě dbá o své ovečky a posílá dopisy, v nichž podává patřičné instrukce – je zakázáno jíst vidličkou a nožem, muži nesmí nosit slipy a ženy džíny, jídlo se nesmí kořenit černým pepřem. Jen málo příkazů však působí jako pro zasmání, jak dosvědčuje případ, kdy byla „pro svou spásu“ umučena vlastní Moova vnučka, kterou předtím zneužíval. Otřesný příběh sester, jimž se nakonec po dlouholetém utrpení podařilo ze společenství sekty uniknout, ukazuje, jak neuvěřitelně snadné je propadnout zvrácené ideologii, která zotročuje člověka a umožňuje trýznění ve jménu dobra. (Založil/a: Debbi)

vladislaus
  4. 4. 2014, 16:35
Zamýšlím se, jak může někdo uvěřit blábolům nějaké sekty, ale pak si uvědomím, že to jde úplně jednoduše. Vždyť kolik lidí uvěří zázračným lékům, vynikajícímu reklamovanému zboží, skvělým politikovým slovům a pod.
togaf
  25. 9. 2013, 13:18
Ano, život v této sektě musel být (zvláště pro děti) peklo, bohužel trojice sester neumí moc dobře psát. Škoda, že neměly lepšího redaktora, který by jim pomohl sestavit příběhy. Sestry hodně cestovaly, což činí text nepřehledý, všude poznaly spoustu lidí, některé z nich o několik let později opět vidí. Bohužel nedokáží vykreslit charakter takovýchto postav a mě osobně dost spývaly. Ani emočně na mě traumatické zážitky moc nepůsobily. Je to škoda, protože kdyby byla kniha lépe napsána, získala by si jistě více pozornosti.
Také mě iritoval ten parazitující název. Navíc není pravdivý! Každá ze sester odešla nezávisle na sourozencích. Za přečtení knížka ale i přesto stojí.
Keatin
  6. 8. 2012, 11:21
Tak tahle kniha mě šokovala od začátku do konce. Tolik zvrácenosti, nechutnosti, odporných lidí ...a to pouze na 436 stranách. Problematika sekt mne hodně zajímá, je to možná trochu sebemrkačství, ale chci vědět, čeho všeho jsou lidé schopni. Já sama to nechápu, nerozumím tomu, proč se člověk přidá k sektě ...

Celá kniha, jak už jsem napsala, je šokující. Šokující popisovanými praktikami, strategiemi, manipulací. Tzv. "zákon lásky" či "koketní rybaření" či "sdílení" - to jsou slovní spojení, která mám už natrvalo spojená s konkrétními situacemi vykreslenými v knize. Děti Boží, či také Rodina lásky (s velkým R) je něco tak na první pohled zvráceného, že opravdu nedokážu pochopit, jak se mnoho dospělých lidí mohlo přidat k něčemu takovému ...Nepochopím, ani nechci. Každý, kdo tak psychicky a fyzicky zneužívá děti, otevřeně s nimi manipuluje, a to vše jen kvůli dokázání si moci a obohacení ...by měl být potrestán. Vím, jak chabě mohou má slova vyznít, ale tohle všechno ve mně kniha vyvolala ...Dnešní doba je bohužel takovým to uskupením otevřena a vždy bude někdo, kdo podlehne ...zbývá jen doufat, že to bude méně a méně lidí, kteří postupem času prohlédnou.
Orina
  18. 11. 2012, 19:38
Můžu autorky jenom němně obdivovat, že se dokázaly tak úspěšně připojit do normálního života. Sama za sebe můžu říct, že bych to nedokázala.
Stejně tak je pro mě naprosto nepochopitelné, jak normální člověk může přistoupit na takovou víru a věřit, že je správná? Jak mohou být členy ženy, které vědí, že jejich dcerky budou od útlého děství zneužívány ve jménu "zákona lásky"? Jak může člověk slepě uvěřit někomu, kdo se sám prohlásí prorokem? Prostě nepochopitelné.
marcellia
  3. 4. 2012, 0:09
Hodně zajímavá knížka,popisuje to,jak se celá rodina postupně přetvořila k obrazu sekty a jejího vůdce,a jak těžce to nesly děti..smutné..
cisty
  27. 12. 2013, 10:53
Zajímavé téma, zneužívání dětí sektou popsáno z pohledu dítěte, avšak myslela jsem si, že bude kniha lépe zpracovaná.