Literatura v kostce pro střední školy
Originální název: Literatura v kostce pro střední školy

Fragment - 2008
ISBN: 978-80-253-0185-2

Fragment (2008) 978-80-253-0185-2 179
Fragment (2007)
Fragment (2004)
Fragment (1996) 80-85768-95-X 88

Učebnice, která přehledně shrnuje veškeré učivo světové a české literatury probírané na středních školách.

venpazz
  15. 9. 2012, 19:35
Rozhodně si nemyslím, že by tahle konkrétní učebnice byla nějak špatná. V úvodu má napsáno, že se jedná o "kompletní přehled středoškolského učiva literatury". Přehled. Pokud by měla obsahovat podrobně popsané vše, co se na SŠ bere, měla by o několik kilo víc.
Jako přehled toho, co by měl student znát, podle mě plní svou funkci dobře.
PeťkaW.
  11. 5. 2012, 18:00
Kostky jsou strašné učebnice. Přehledné, ale učivo je tak strašně okleštěné, že naučit se z nich něco víc než jméno autora, základní znaky a názvy děl, je nad lidské síly. Bohužel se podle nich v dnešní době učí většina škol...
jakub.s
  17. 3. 2014, 19:33
Někdy (zvlášť v oddílech o světové literatuře) jsem moc nechápal výběr autorů - když uvedu příklad na anglické a americké literatuře, moc nechápu upřednostňování některých autorů na úkor těch opravdu nejzásadnějších, ať už to jsou Brontëovy, Austenová, Poe, Melvil, generace stojící u zrodu anglického románu (Fielding, Sterne a další). Jako "kostka" ovšem kniha slouží víc než dobře, to se jí samozřejmě musí nechat.
vikhy
  22. 9. 2014, 21:02
Bez téhle učebnice bych rozhodně střední školu absolvovala nerada. Jasná, stručná, útlá! Vřele doporučuji všem studentům.