Byla jsem princeznou

Byla jsem princeznou Originální název: Once I Was a Princess

Ikar - 2006
ISBN: 8024907666

Ikar (2006) 8024907666 408

Ponižování, šikanování, bití, psychické týrání - S Jacqueline Pascarlovou se život opravdu nemazlil. Otec rodinu záhy opustil, psychicky labilní matka se o dítě nedokázala sama postarat a její nový partner holčičku zneužíval. Jacqueline si navíc brzy musela kupovat vlastní jídlo a oblečení, přispívat na elektřinu i nájem a doma nesměla používat ani telefon. Už ve třinácti si sama vydělávala a vydávala se za starší, aby po vyučování mohla pracovat jako pomocná prodavačka v obchodním domě. V šestnácti se odstěhovala z domova a snažila se protloukat, jak to šlo. Když se seznámila se studentem Bahrinem, jako by se ocitla v pohádce. Bahrin pocházel z malajsijské královské rodiny a byl velmi bohatý, přesto Jacqueline téměř prorocky váhala, když ji požádal o ruku. Jak ale mladá dívka dokáže odolat, když ji partner zahrnuje květinami, zve do nejluxusnějších podniků a slibuje věrnou lásku? I ona nakonec podlehla. A ocitla se v pasti. Jakmile se s manželem přestěhovala do Malajsie, ukázal Bahrin svou pravou tvář. Urážky a nadávky záhy přerostly v kopance a bití. A rukojmím se staly děti. Právě kvůli nim se snažila peklo vydržet a právě kvůli nim se posléze odhodlala požádat o rozvod. Nepočítala však s manželovou pomstychtivostí. Dne 9. července 1992 se svými dětmi mluvila naposledy... (Založil/a: Debbi)

Jacqueline Pascarl Jacqueline Pascarl
*05.07.1963

Jituška Mojdlová
  8. 6. 2015, 12:59
Biografická kniha o životě s tyranem. Příběh vypadá jako stovky dalších z blízkého východu, ale tahle je jiná už jen tím, že jde o život v královské rodině. Děj je hodně silný, stejně jako u jiných knih s podobnou tématikou. Knihu opravdu doporučuji, je trochu jiná než ostatní a velmi čtivě psaná.