Tajemství Shambhaly

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

PRAGMA - 2000
ISBN: 80-7205-795-2

PRAGMA (2000) 80-7205-795-2 206

Román autora bestselleru Celestínské proroctví zavede čtenáře k dalším dobrodružstvím a k novým duchovním pravdám, jež se dnes objevují v lidském vědomí. V nepřístupných horách Tibetu žije komunita nazývaná Shambhala, která byla dlouho považovaná za mytickou. Její tajné učení, jež může mít nesmírný vliv na náš život, bylo skryto světu po dlouhá staletí. Vaše hledání Shambhaly začíná slovy dítěte a vizí jednoho starého přítele. Tyto nejasné náznaky a mocný synchronismus vás zavedou do Kathmandu, Nepálu a nakonec do Lhasy v Tibetu. Uprostřed sněhových bouří a nebezpečných hor se setkáte s tajnou tibetskou sektou, která střeží tajemné legendy - instrukce, jež se předávají z generace na generaci a jež popisují vnitřní změny, které musí podstoupit každý, kdo chce vstoupit do Shambhaly. (Založil/a: skjaninka)

Gwaihir
  6. 12. 2015, 18:36
Ani v tomto případě nebylo pro mne jiné cesty než číst dál a zjistit, kam až celé vyprávění, jehož ústředním motivem je pronikání do duchovních záležitostí tohoto světa, povede. Nutno říct, že linie dosažená předchozím vhledem je v tomto příběhu o rozkrývání jedné z nejtajemnějších východních legend ještě překročena a že předchozí stupínky na vykresleném schodišti poznání jsou jím znovu rozšířeny o některé další souvislosti. Na prvotní procitnutí a následné uvědomění si vlastní úlohy v životě, tak navazuje cesta do míst, kde již bylo dosaženo vysoké míry dokonalosti, která svým způsobem přechází ze žánru dobrodružného do vod spíše až vědecko-fantastických. Přesto ale opět nabízí jisté náměty k zamyšlení, i když snad ještě méně uchopitelné než ty předchozí, týkající se hlavně naší schopnosti ovlivnit svým vnitřním přístupem věci příští, jejíž psychologickou platnost je možné si do jisté míry ověřit při svém vlastním jednání. 90 %