Originální název: Einweihung

Aquamarin - 2008
ISBN: 978-80-86259-06-2 (nakl. aquam

Aquamarin (2008) 978-80-86259-06-2 (nakl. aquam 422

Elisabeth Haich popisuje v tomto mysticko-biografickém románu velké staroegyptské zasvěcení. V učení velekněze objasňuje okultní zákony vesmíru, lidské duše i osudu. V bohatství myšlenek, zážitků a zkušeností se zjevují zákony karmy a reinkarnace. Kniha, v níž se prolínají autobiografické prvky s mystikou, podává napínavý obraz pyramidálního zasvěcení. (Založil/a: skjaninka)

Elisabeth Haich Elisabeth Haich
*20.03.1897 - †??.??.1994

vladislaus
  9. 4. 2012, 11:08
Jedna z nejkrásnějších beletristicky zpracovaných duchovních myšlenek. Doporučuji pro začínající Hledající i pokročilé v Pravdě.
Nifrea
  3. 10. 2014, 10:15
Na knihu jsem se poměrně tešila, protože hodně lidí o ní píše jako o knize, která je v životě velmi ovlivnila apod... Byla jsem schopná jí přečíst za půlku, ale pak jsem to vzdala. Knihy duchovnějšího rázu čtu poměrně hodně, ale v tomhle jsem nenašla vůbec nic. Nevím, asi spisovatelka jede na nějaké vlně, která jde úplně mimo mě, ale přišlo mi to jak hodně špatný sci-fi. Nelíbil se mi ani příběh, ani způsob jeho napsání, ani mě neuchvátily myšlenky v něm....
Lucielle
  9. 6. 2012, 13:22
Tahle kniha mě v mnohém uklidnila a v mnohém vyděsila. Je tak pravdivá se svými filozofickými názory na život a na smrt, až je to bolestné. Život je pomíjivý a končí smrtí, proč se tedy snažíme mít nejlepší vdělání, skvělou kariéru a šťastnou rodinu, když nám to bude jednou k ničemu. I já se mnohokrát zaobírala stejnýma otázkama a většinou mi z toho bylo mizerně. Některé z hrůzných příhod, které autorka popisuje, zažívám na vlastní kůži a zamýšlím se stejně jako ona, odkud tyto vidiny přicházejí a proč jsou po mnohá staletí a tisíciletí stále stejné??? Jsou to doopravdy jen vidiny? Tahle otázka mě děsí nejvíc. Naopak jsem klidná, že i jiným lidem se dějí takové zvláštní věci.
monika100
  4. 11. 2012, 17:56
Z počátku mě text velmi zaujal, stránky jsem doslova hltala .Zhruba po čtvrtině se pro mě text stal nestravitelným, stále se opakující ústřední myšlenka ... jsem ochotna uvěřit mnohému, ale jako životopisný příběh jsem tuto knihu nepřijala. Přesto ji hodnotím kladně a v mé knihově bude mít své místo.
xargos
  6. 6. 2011, 23:08
Tahle kniha ke mně doputovala "náhodou" zvláštním způsobem. Dostal jsem jí od člověka, ktetý mi řekl, že ji nemůže dočíst, ale já ji dočtu určitě... Začetl jsem se do ní - a ostatní rozečtené knížky začaly trochu smutně zahálet. Při četbě Zasvěcení jsem měl mnohokrát to, čemu říkám "aha efekt". Lidověji řečeno se mi mnohokrát rozsvítilo. Některé nespojené věci byly pospojovány do neuvěřitelných kombinací, párkrát jsem knížku v šoku zavřel - a hned zase otevřel a pokračoval dál. Život je velké dobrodružství, které jsme si zvolili, o kterém v lidském vědomí jen většinou matně tušíme, kam až dosahuje. Díky za tuhle "náhodu" :)