Mumie - Odhalte tajemství egyptských hrobek

Mumie - Odhalte tajemství egyptských hrobek Originální název: Mummy

Domino - 2003
ISBN: 80-7303-168-X

Domino (2003) 80-7303-168-X 127

Staří Egypťané přežívají v našich představách jako národ posedlý myšlenkami na smrt. Ve skutečnosti tomu bylo právě naopak dávní obyvatelé země na Nilu usilovali o přetrvání života i na onom světě a základní podmínkou k dosažení tohoto cíle bylo zachování tělesné schránky. Čtivá kniha britské egyptoložky nám přiblíží období prvních pokusů, vrchol i úpadek tohoto pozoruhodného řemesla, setkáme se s dávnými vykradači hrobek i s jejich novodobými následníky. Samostatnou kapitolu si vysloužila kletba faraonů, která nepřestává jitřit naši fantazii. Snad ještě více napětí však do bádání o mumiích vnesl vědecký pokrok, který nám umožňuje získat o starověkých mrtvých i velmi důvěrné informace. Tato reprezentativní publikace se dotýká každého mytologického i kulturního aspektu mumifikace a ve svém celku osloví velmi širokou čtenářskou obec: milovníky starého Egypta, studenty historie a v neposlední míře i ty, které zajímají rituály smrti či okultismu. (Založil/a: Judyth)