Smrt jménem závislost

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Portál - 2004
ISBN: 80-7178-884-8

Portál (2004) 80-7178-884-8 188

Autor Josef Vondrka s velkou otevřeností popisuje, jak pomalu propadal závislosti, od kouření marihuany až do smrtícího kolotoče každodenního braní tvrdých drog. Hovoří o svých zkušenostech s léčbou a přibližuje nekontrolovatelnou sílu závislosti. (Založil/a: skjaninka)

#drogy
Josef Vondrka Josef Vondrka
*??.??.1976

Peetuliska
  3. 5. 2014, 8:33
Autor popisuje své dětství jen zběžně, velice sugestivně popisuje své první „koketování“ s drogami a první láskou, následní pád do drogové závislosti a jeho pobyty v léčebnách. Autobiografické vyprávění doplňuje úvod a komentář primáře MUDr. Petra Jeřábka a slovníček slangových výrazů. Kniha se četla velice dobře, i když má skoro 200 stran, za jeden večer ji máte přečtenou.
navabaca
  30. 1. 2014, 19:20
Depresivní procházka jen těžko představitelným hnusem na samém dně lidské existence, na které může dopadnout každý (!) z nás.
Neobyčejnou důležitost obsahu této knihy shazují pouze příšerně hrubé, arogantní a podivně pánbíčkářské komentáře MUDr. Petra Jeřábka.
karce
  5. 6. 2012, 14:34
Jedna z mála knížek o braní drog, která mě tolik zaujala. Opravdu smutné jak se člověk během pár měsíců díky skvělým kamarádům dostane na samé dno a i přes velkou závislost trvající několik let se z ní dostane, dokáže přehodnotit svůj život a začít žít normálně. Akorát chuť na drogu zůstane vždycky. Smutné.
veraSKA
  8. 2. 2010, 15:00
Knížek tohoto ražení jsem četla spoustu, no tahle mně z nich přišla nejlepší a vlastně jako jediná mi tak nějak pořádně a pevně utkvěla v paměti. Dokud můžeš přestat, tak nechceš, a až chceš, tak nemůžeš. Asi tak.