Originální název: The Devil Wears Prada,

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-770-8

Baronet (2013) 978-80-7384-770-8 408
Columbus (2006) 80-7249-223-3 348

V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o svůj vzhled. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestlyové, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z Runway módní bibli New Yorku, a tedy zároveň celého světa - nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě. včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by milióny mladých Newyorčanek dokázaly zabít... (Založil/a: skjaninka)

Lucy Sisk
  6. 12. 2015, 11:52
Nebylo to tak špatné, ale rozhodně jsem čekala lepší změny v stylistice. Bylo to takové moc zdlouhavé nebo naopak divně podané. Každopádně autorčin styl mi blízký není. Postava Andy se mi líbila, a paradoxně mi nejbližší byla na konci knihy, když si hledala práci v časopisech. A Alex? Miloval Andy ze školy, ne Andy dospělou a pracující. Jeho chyba.
Vikyna
  1. 12. 2015, 15:52
Taky jsem se neubránila srovnání filmu a knížky. Film jsem viděla jako první a byla jsem překvapená tím, jak jiné vztahy v knize jsou, i finální zápletka vlastně byla úplně jiná. Přesto se mi kniha četla velice příjemně a jsem ráda, že jsem se k ní dostala.
Raggen
  27. 2. 2014, 20:37
osobně se mi kniha líbila víc než film, měla pro mě prostě větší náboj... Nejspíš byl film pouze "na motivy". Jinak souhlasím s Ver - spousta překlepů a nic moc překlad mě chvílemi dopalovaly, ale to není chyba autorky. Čtivé, místy vtipné, místy napínavé. 4/5
Barca9358
  30. 3. 2015, 22:23
Hmm, asi budu vyvrhel, ale mě se víc líbil film. Hlavní hrdinka Andrea mi v knize moc nesedla, ale naopak se mi líbil větší prostor věnovaný jejím přátelům a rodině. Konec knihy mě trochu zklamal, takže dávám "jenom" 3 hvězdičky.
Slarque
  15. 6. 2014, 12:50
Opět o třídu lepší než film, bohužel redakčně dost odfláknuté. Možná ještě lepší by to bylo v pořadí nejdříve kniha, a až pak film.
Ver
  11. 12. 2012, 12:19
Film jsem viděla několikrát a moc se mi líbil, proto jsem se rozhodla přečíst si také knžní předlohu... Scénář filmu se od knihy opravdu dost liší, je to uděláno jako klasický americký film... Při čtení knihy jsem pořád čekala na situace z filmu, které se sice objevily, ale úplně jinak.. A hlavně vztahy v knize byly jiné než potom byly (nebo alespoň vypadaly) ve filmu.. Jinak se mi to líbilo, až na spoustu překlepů a nepříliš dobrého překladu v knize, ale s tím už autorka nemá nic společného..
Knapcova
  27. 9. 2012, 15:48
Napřed jsem četla knihu a potom se koukla na film, který mě velice zklamal. Spousty situací tam chybí a jak píše kaylluska06 je i jiný scénář.
nataliethomp
  9. 12. 2015, 8:55
Oproti filmovému zpracování celkem rozdíl, ale nebylo to špatné. Překvapily mně nějaké rozdíly oproti filmovému zpracování a nemůžu říct, že mně potěšily. Pro ty, kteří mají zažitý film, tak rovnou můžu říct, že je kniha zklame.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:26
Knihu jsem četla již po druhé a nikdy nezklame. Je skvělá stejně jako film. Miranda je hlavní mrcha všech mrch. Hodně jsem se u ní zasmála a někdy jsem nechápavě kroutila hlavou, ale určitě stojí za přečtení.
HDosoudilová
  25. 6. 2015, 9:17
Jako první jsem viděla film a tak jsem byla zvědavá, jak moc se liší od knižní předlohy. Kdybych to měla srovnat, nevím co se mi líbilo víc. Každopádně kniha se mi četla skvěle, byla to typická oddechovka, kterou jsem zrovna chtěla a ještě mě pobavila.
Kelly05
  22. 10. 2012, 16:47
Nejdříve jsem několikrát viděla film a až pak si sehnala knížku. Po první kapitole jsem měla tendenci knihu odložit - tohle přece není to, co jsem si myslela, že bude. Rozdíl mezi filmem a knížkou je obrovský, ale oboje má svoje. Jen teda Andreu jsem až do konce knihy "viděla" jako "Anne Hathaway". A u některých knižních pasáží mi bylo ale opravdu líto, že ve filmu nebyly...
kayluska06
  6. 1. 2011, 16:16
Nejprve jsem viděla film (dvakrát nebo třikrát, už si nevzpomínám), a teprve pak jsem si koupila knihu. Je skvělá, opravdu, ale ačkoliv hlavní zápletka a vztah Mirandy s Andreou je ve filmu zahraný perfektně, většina situací je v knize úúúplně jinak než ve filmu. Nechápu, proč to tolik změnili. Ale mám ráda obojí, jak knihu, tak film. :)
Luna
  25. 7. 2010, 11:45
Zajímavá kniha, která popisuje dění kolem módy a pracovní šílenství =) Ale ačkoli je to nezvyklé, film se mi zdál lepší. Má svoje kouzlo, které kniha postrádá.