Princezny a princové v českém filmu

Princezny a princové v českém filmu

Petrklíč - 2006
ISBN: 80-7229-138-6

Petrklíč (2006) 80-7229-138-6 157

Pokud byste dostali za úkol vyjmenovat ty nejproslulejší představitelky a představitele princezen a princů českého filmu, pak byste zřejmě neměli problém. Jistě, kdo by si nevzpomněl na Alenu Vránovou, která hrála princeznu Krasomilu, na Milenu Dvorskou, která v pohádce Byl jednou jeden král představovala princeznu Marušku, na Helenu Vondráčkovou coby "šíleně smutnou princeznu", a nebo na Libuši Šafránkovou, v jejíž filmografii je vedle Tří oříšků pro Popelku - princezen hned několik. A měli jsme i šikovné filmové prince, ať už je hráli Josef Zíma, Vladimír Ráž, Pavel Trávníček nebo Václav Neckář... A právě o nich a ještě několika dalších představitelích a představitelkách pojednává nová knížka autora Pavla Hory. Pokusí se připomenout nejen jejich divácky nejvděčnější role, ale zároveň přiblíží i jejich uměleckou kariéru.