Diamantový trůn

Trinitas - 2005
ISBN: 80-85782-15-4

Trinitas (2005) 80-85782-15-4 364
Classic (1994)

Ti, kdo ještě neznají trilogii Elenium, podle mnohých vůbec nejlepší dílo Davida Eddingse, se mohou těšit na mistrovskou fantasy napsanou v duchu těch nejlepších tradic moderního pojetí žánru. A těm, kdo se již s Eléniem setkali, nabízíme nový překlad spolu s ilustracemi Milana Fibigera a knižní úpravou, jakou si tento démant epické fantasy zaslouží.
Vydejme se tedy společně s neohroženým hrdinou z řádu Pandionských rytířů vstříc dobrodružnému hledání magického klenotu, jenž slibuje nejen navrátit zdraví královně otrávené intrikánským arcibiskupem, ale i zamezit zlému bohu získat vládu nad světem. Čas je nadmíru vzácný, královnin život je sice chráněn mocným kouzlem, ale pouze za cenu života jednotlivých rytířů, kteří byli při jeho seslání přítomni.

První kniha trilogie. (Založil/a: Tracyn)

dvormart
  13. 9. 2012, 15:26
Pandionští rytíři a hlavně Sparhawk a jeho cesta k srdci královny, náhodou to za béčko moc nepovažuju.
Elisa-Beta
  7. 12. 2012, 15:38
Moc dobrá knížka a moc dobře se čte.Moc dobrý humor a dokonale promyšlená politika království.Hodně mi to připomíná to, jak dříve vládla církev.
kozel89
  23. 10. 2012, 14:21
Dobrá fantasy u které se člověk nenudí. Je pravdou že v dnešní konkurenci fantasy už neobstává tak jako když kniha vyšla ale i přesto mě kniha bavila a doporučuju ju.
Carneol
  3. 10. 2012, 9:15
Trilogie Elenium patří ke knihám, které ráda čtu opakovaně. Nemohu si ale zvyknout na nový překlad, dávám přednost prvnímu vydání od nakladatelství Trinitas (2005)
Agarwaen
  5. 8. 2011, 11:50
Sice už je to hodně dlouho, co jsem tuhle knížku četl, ale v dětství mě vážně chytla (celá série). Takový typická béčková fantasy, ale proč ne, když se člověk chce pobavit.