Jiří Adamec - Štěstí má v popisu práce

Jiří Adamec - Štěstí má v popisu práce Originální název: Jiří Adamec - Štěstí má v popisu práce

Ikar - 2006
ISBN: 80-249-0849-2

Ikar (2006) 80-249-0849-2 296

Nepochybně je to ten nejdelší rozhovor, který kdy komu režisér Jiří Adamec poskytl, ale jak sami záhy zjistíte, nezdá se, že by byl poslední, protože si mají s autorkou pořád o čem povídat, a navíc si rozumějí natolik, že to mezi nimi dost často zajiskří, chvílemi se vesele baví nebo naopak zesmutní, když vzpomínají na vzácné lidi, které cestou životem potkali a kteří již nejsou mezi námi. Jiří Adamec si někdy libuje v takovém způsobu komunikace, takže máte příležitost poznat člověka i profíka, který dnes patří k naší televizní režisérské špičce, docela jinak. V této knížce plné dialogů nejde o květnatý životopis. Představí se vám v ní docela natvrdo skutečný chlap, o němž se mnozí mylně domnívají, že ho znají. Vyrukuje se všemi svými chybami, nectnostmi, ale i ctnostmi, člověk ověnčený životními prohrami i výhrami, svěří se s tím, co má rád, co ho trápí, žene vpřed, nad čím ještě i dnes žasne a co naopak už dokáže přejít jen mávnutím ruky. Najednou máte před sebou moudrého, sympatického Adamce, s nímž je mnohdy veliká legrace, člověka, který je na tom našem prapodivném světě moc rád, který miluje život a s nímž je fajn pobýt.