Rubínový rytíř

Originální název: The Ruby Knight

Triton - 2006
ISBN: 978-80-7254-667-1

Triton (2006) 978-80-7254-667-1 408

Ehlana, Královna Elenie, byla zakleta. Při životě ji udržuje pouze silné kouzlo, ale to bude účinkovat jen pokud žijí Rytíři, kteří jej ochraňují. Ti však umírají - každý měsíc zemře jeden z nich. Sparhawk, Rytíř a Královnin chráněnec zjišťuje, že lékem na ono prokletí může být Bhelliom, velký drahokam, jenž se ztratil před pěti sty lety, když Sarak z Thalesie padl v bitvě.rnSparhawk a jeho společníci se vydávají hledat hrob Krále Saraka, aby vyvolali duchy těch, kdo zahynuli v dávném boji. Na každém kroku je však pronásleduje strašlivá hmyzí nestvůra, stvořená zlým bohem Azashem. Sparhawk však přesto pokračuje dál, hnán zoufalou naléhavostí svého poslání. Musejí nalézt Bhelliom dřív, než jejich královna zahyne...

kozel89
  23. 10. 2012, 14:22
Kniha je zhruba na stejné úrovni jako první díl. Pokračování putování za Bheliomem, který má vyléčit princeznu. Kniha je místy i vtipná a drží si "Eddingsovský" standard.
Agarwaen
  5. 8. 2011, 11:50
Sice už je to hodně dlouho, co jsem tuhle knížku četl, ale v dětství mě vážně chytla (celá série). Takový typická béčková fantasy, ale proč ne, když se člověk chce pobavit.