Safírová růže

Originální název: The Sapphire Rose

Triton - 2006
ISBN: 978-80-7254-668-8

Triton (2006) 978-80-7254-668-8 576

Nakonec rytíř Sparhawk získává Bhelliom, legendární kouzelný klenot, který má uzdravit královnu Ehlanu od smrtícího jedu. Ten již zabil jejího otce. Sparhawk a Sefrenie - mocná učitelka styrické magie - musí osvobodit Ehlanu z křišťálového obalu, uchovávajícího její život, zatímco se usilovně snaží najít lék.
Ale objevení Bhelliomu provází další nebezpečí. Jen co vzal Sparhawk kámen do ruky, otvírají se brány temnot. Odvěký zemošský bůh Azash mobilizuje své hrůzné síly, aby se zmocnil vlády nad světem. Sefrenie ví, že pokud se zmocní safírové růže pekelné mocnosti, bude to znamenat smrtelné nebezpečí pro všechny živé. Uzdravení královny Ehlany je jen počátek Sparhawkova poslání. S pomocí čtyř oddaných rytířů musí čelit Ehlaninu nepříteli, krutému Anniovi, který se snaží zmocnit královského trůnu. Annias propadl moci svého tajemného pána, Azashe, který má v úmyslu jen jedno - získat Bhelliom!

Třetí kniha trilogie.

kozel89
  23. 10. 2012, 14:23
Dle mého názoru nejslabší knížka ze série Elenium. Místy mě docela nudila a měl jsem tendence jí nedočíst. Nakonec jsem jí dočetl ale řekl bych, že místo 560 stran by se příběh dal bezproblémů napsat tak na 300. Kniha jako celek špatná není ale ty nudné pasáže mi dost vadily.
EndrjuS
  10. 10. 2011, 21:21
S Pánem Prstenů(+ Hobit,Silmarillion) je tohle první Fantasy, kterou jsem četl. Ano, četl jsem jako první díl třetí, ale v té době mi to nějak nevadilo. Jde o dobrou knížku, velmi oddychovou, u které se i zasmějete.
Agarwaen
  5. 8. 2011, 11:50
Sice už je to hodně dlouho, co jsem tuhle knížku četl, ale v dětství mě vážně chytla (celá série). Takový typická béčková fantasy, ale proč ne, když se člověk chce pobavit.