Zakázaná Egyptologie

Zakázaná Egyptologie Originální název: Verbotene Ägyptologie

Dialog - 2005
ISBN: 80-86761-40-1

Dialog (2005) 80-86761-40-1 240

V současné době je vstup do Cheopsovy pyramidy, která patří k sedmi divům světa, veřejnosti zakázán. Příčina tohoto opatření souvisí s odkazem starověkých Egypťanů a s prvními technickými a vědeckými krůčky lidstva. Bezpečně víme, že nejvzdělanější jedinci z dob faraonů, tedy především panovníci a vysoce postavení kněží, znali elektřinu a dokonce nechávali těžit uranovou rudu (odborníci z amerického vesmírného úřadu pro kosmonautiku se domnívají, že nitro pyramidy skrývá s velkou pravděpodobností energii odpovídající síle atomové bomby). Jenže jak mohli faraoni bzmála už před 5000 lety využívat špičkové technologie obyklé až v dnešní době? (Založil/a: skjaninka)

PeťkaW.
  3. 4. 2013, 15:03
Já vám nevím... možná na tom něco i bude, ale pro mě byly názory autora až moc... futuristické a chvílemi jsem měla pocit, jako bych četla sci-fi a ne odbornou publikaci.