Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské

Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské Originální název: Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské

Motto - 2008
ISBN: 978-80-7246-432-6

Motto (2008) 978-80-7246-432-6 186

Autorka se v knize stává průvodcem nejen po evropských městech - Řím, Vídeň, Barcelona, Amsterdam, Brusel, Londýn, Budapešť, Hamburk, z nichž největší prostor věnuje milované Paříži, ale spolu s ní se vypravíme i do zaoceánského New Yorku. Na chvilku se zastavíme i na řeckém ostrově Rhodos a ve střední části Itálie - v Toskánsku. Zanzibar Haliny Pawlowské se neřadí mezi typické cestopisné knihy, jen ve zkratce se zmiňuje o notoricky známých místech a památkách, a to vždy jen v případě, že je sama navštívila. Spíše ze zaměřuje na osobní zážitky a zkušenosti a popisuje místa, ke kterým má určitý vztah. Své výpravné toulky bohatě prokládá například historkami o významných osobnostech, seznamuje nás s kuchyní daného města a na závěr vždy přidává vyzkoušený recept. (Založil/a: skjaninka)

MarieB
  27. 1. 2016, 16:23
Takové vyloženě dovolenkové čtení. Volná hlava, občas smích, něco se člověk dozví ;-). Jak se tu občas objevuje- příjemné, neurazí, nenadchne ;-).