Pastýřka ohně

Pastýřka ohně

Baronet - 2005
ISBN: 80-7214-868-0

Baronet (2005) 80-7214-868-0 192

Zastrčený kraj. Kus země zapadlý mezi hvozdy severního pohraničí státu a hřbety Rychlebských hor. A samozřejmě lidé a jejich osudy - stále titíž a tytéž: Očima mladého kantora přicházejícího do pohraničí sleduje autor, jak se současné mísí s minulým, naslouchá vyprávění krajiny o všech zhoubných vášních, mstách a mordýřství svých dětí, o první noci, na jejímž konci umírali lidé a pak o těch dalších… Naslouchá vyprávění o všech těch traumatech zadrhlých hluboko pod kůží krajiny a přitom sám jedno prožívá.

moonchild
  21. 8. 2013, 17:28
Tahle kniha mně vubec nezaujala.Asi v pulce jsem ji odložila a nedočetla a nijak se k ni nemám.Nedoporučuji.
maurarita
  5. 9. 2015, 13:42
Zajímavá knížka ,který vypráví osudy mnoha lidí kteří žijí mezi hvozdy v zastrčeném kousku země. Poznáme jejich starosti i radosti,
Deneb
  21. 7. 2014, 18:04
Knížka se zvláštní strukturou, v níž se v nečekaných střizích prolíná docela běžný a trochu smutný příběh mladého učitele s leckdy bizarními či směšnými, ale častěji drsnými legendami hor. Na první přečtení možná není snadné se rozkoukat, nicméně druhé a další čtení jsou o to lepší, že je stále co objevovat, co rozplétat, nad čím přemýšlet.
Jediné, co pro mě na této knížce zůstává naprosto nepochopitelným, je kýčovitý obrázek na přebalu. To podle mě vydavatel hodně šeredně netrefil. Podle obrázku si takovou knížku může koupit leda zákazník, očekávající hodně nenáročný románek. Ten bude z obsahu zmaten a zklamán. Zatímco čtenář zvědavý na spletité legendy horského kraje si nejspíš knížku s fialově nasvíceným křížem a nahou prdelkou pod záclonou nikdy nekoupí. Já jsem se k ní dostala úplnou náhodou - a takových náhod asi nebude moc...