Templáři a asasínové

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-150-4

BB art (2004) 80-7341-150-4 316

V knize Templáři a asasínové: nebeští bojovníci badatel v oboru okultních věd a člen tajné společnosti James Wasserman přináší přesvědčivé svědectví o tom, že vzájemné působení rytířského řádu templářů a asasínů ve Svaté zemi přeměnilo templáře z papežovy soukromé armády na pravou tajnou společnost, prostřednictvím níž rozsévali sémě renesance a západní tradice smyslu pro tajemstvÍ. Oba řády byly zničeny jako kacířské zhruba před sedmi sty lety, ale existují důvody se domnívat, že templáři, kteří přežili zkázu řádu, přenesli tajné učení Východu do okultního podzemí, kde vzniklo rosenkruciánství a svobodné zednářstvÍ. Pokračovatelé přeživších asasínů, známí jako nizárijští ismáílité, vzkvétají dodnes pod vedením Ághy Chána. Wasserman strhává z obou skupin mýty a proniká do srdce jejich osvícených věr a přísných pravidel. Podává dosud nejpronikavější sondu do světa těchto svatých válečníků.

James Wasserman James Wasserman

Al-Borak
  3. 9. 2013, 19:10
Do čtení této knihy jsem se pustil s nadšením. Ani ne tak kvůli templářům, ale hlavně kvůli nizárijským ismáílitům, kteří mě vždy trochu fascinovali. Zatím je to asi nejucelenější kniha, jakou jsem o nich četl. Navíc mě kniha docela bavila. Je rozdělena na dvě části a přestože jsem ji četl především kvůli asasínům, líbila se mi i část o templářích.