Fucking Berlin

Originální název: Fucking Berlin

IFP Publishing - 2009
ISBN: 978-80-903997-7-8

IFP Publishing (2009) 978-80-903997-7-8 241

Hlavní obor matematika, vedlejší obor prostituce. Život mezi univerzitou a nevěstincem Ideální dětství, milující rodina a nakonec cesta z rodné Itálie do Berlína na studia matematiky. Může být něco nevinnějšího a přímočařejšího? Ale nevyzpytatelné jsou cesty osudu a životní osudy hrdinky a autorky v jedné osobě se prudce odkloní od vytyčené cesty. Bydlí v Berlíně, studuje matematiku a o víkendech se schází s přáteli. Obyčejná mladá žena - na první pohled. Kromě jiného má i práci: prodává své tělo. Jak se dostane studentka k prostituci? Jaké to je jít poprvé se zákazníkem na pokoj? Jak probíhá pracovní den s kolegyněmi a zákazníky? Jak sladit studium, partnerství a prostituci? Autobiografická a upřímná zpověď o prodejné lásce a dvojím životě. Životní příběh Sonni Rossi nás přivádí do Berlína na začátku třetího tisícíletí a ukáže nejen přívětivou tvář sjednoceného Německa, ale i stíny a zákoutí polosvěta, kam většina turistů německé metropole nejen nikdy nezavítá, ale ani nemají tušení o jejich existenci. (Založil/a: skjaninka)

petshop
  27. 11. 2013, 8:03
Musím bohužel říct, že tato knížka je pro mě úplný brak. Nepřinesla mi nic, ani zábavu, ani nějakou myšlenku, ani mě nestrhla, nešokovala, nezaujala stylem...prostě nic.
woolf
  24. 4. 2012, 10:40
Kniha mi přišla určitě zajímavá, jako takový náhled do světa prostitutek. Bral bych to jako pěkně a někdy i vtipně napsané výprávění vysokoškolačky, která si vydělává takovýmto způsobem. Příběh byl svůj. Řekl bych bez velké zápletky, ale tak co? Napsal ho přece sám život. Nemůžu dát ovšem plný počet protože už jsem četl lepší.
marieke
  15. 10. 2013, 19:56
Mně se to moc nelíbilo. Příběh byl zajímavý, ale ta vypravěčka/autorka mi přišla strašně nesympatická. Ne kvůli prostituci, to neodsuzuju, ale celkově svým přístupem k životu...vůbec mi nepřišla tak inteligentní a cílevědomá jak pořád zdůrazňovala...nechce se mi věřit, že by si v Berlíně nenašla jinou práci, kdyby opravdu chtěla a nemusela by pak pořád taky zdůrazňovat jak má těžký život. A že chodila do bordelu i v pokročilém těhotenství to mě dostalo.
Plus mi moc neseděl překlad, někde byly i vyloženě gramatické chyby ("holky spali" apod.).
gggulas
  14. 7. 2011, 13:01
Musím přiznat, že tuto knížku jsem přečetla jen silou vůle, protože se mi nijak zvlášť nelíbila, ikdyž se spisovatelka asi hodně snažila. Ale zase autorčina upřímnost v této problematice občas odzbrojuje:)
jancaD21
  5. 4. 2013, 13:43
Kniha se mi líbila,zajímavá tématika, životní příběh, hlavní hrdinka. Nemělo to vyloženě zápletku a čekala jsem jiný konec, ale i to bylo na knize zajímavé. Do knihy jsem se ale nezažrala a byly úryvky, které me občas i nudily, proto 3*.
Tlomb
  12. 7. 2012, 20:01
69 procent si to asi úplně nezaslouží, je to jen lehký nadprůměr. Já jsem byla trochu zklamaná a myslím, že na My děti ze stanice Zoo to nemá ani zdaleka. Chvílemi je výpověď autorky zajímavá - jak se postupně dostala k prostituci a co během této "práce" potkávala za lidi, nicméně zas tak šokující nebo dech beroucí jako My děti to nebylo.
Hedvika
  5. 11. 2011, 14:31
Já knihu četla v němčine a hodně se mi líbila. Některé pasáže mi dost připomínaly "My děti ze stanice ZOO", také jsem po dlouhé době měla u této knihy pocit, jakobych to nebyla kniha, ale seriál, film. Nevím, jestli je to německým/českým překladem, ale já jsem tuto knihu přečetla v docela rekordním čase...