Nahý Chleba

Nahý Chleba Originální název: Le Pain Nu

Fra - 2006
ISBN: 80-86603-30-X

Fra (2006) 80-86603-30-X 170

Když se tato autobiografická kniha marockého spisovatele objevila v roce 1981 v pařížských knihkupectvích, sklidila okamžitě obrovský úspěch a byla přeložena do dvanácti jazyků. Příběh malého chlapce, který se s rodinou vydá do Tangeru za vidinou lepšího a důstojnějšího života, ukazuje Maroko poloviny 20. století jako zbídačenou zemi, v níž se dá jen těžko normálně žít. Pro svou otevřenost, především popisů sexuálních scén, byla kniha v Maroku zakázána a mohla vyjít až v roce 2000, po dvaceti letech. Kultovní kniha poprvé v České republice. (Založil/a: skjaninka)

Muhammad Shukri Muhammad Shukri
*15.07.1935 - †15.11.2003

vladislaus
  14. 2. 2014, 17:03
O pokrytectví křesťanů bylo napsáno mnoho knih, o pokrytectví muslimů méně ( protože tam demokracie dosud nezapustila kořeny ) a tato kniha je jednou z nich. Jak můžou muslimové připustit, aby takto hrozně lidé žili a hlavně děti?
pavleek
  18. 5. 2012, 10:44
Autor popisuje drsný život v "interzóně". Četl jsem knihu docela dávno, ale přesně si pamatuji scénu, kdy hlavní hrdina jedl shnilou rybu nalezenou na chodníku, brrr.