Originální název: Akvarium

Naše vojsko - 2009
ISBN: 80-206-0594-0

Naše vojsko (2009) 80-206-0594-0 251
Naše vojsko (2001)

Viktor Suvorovov, autor knihy Akvárium, sloužil ve speciálním komandu Sovětské armády. Ze Suvorova vycvičili diverzanta a špiona a poslali ho do diplomatických služeb na Západ. V roce 1978 emigroval do Velké Británie. V Moskvě ho odsoudili k smrti zastřelením. Akvárium patří mezi řadou jeho knih k nejzajímavějším svědectvím. Líčí v něm svůj vlastní příběh a fungování sovětské vojenské rozvědky v majestátní budově na Chodynce. (Založil/a: skjaninka)

azoresvv
  7. 11. 2012, 14:03
V této knize nejde ani tak o děj jako takový jako spíš o fungování a organizaci zpravodajských složek SSSR. Autor zde popisuje jednu ze svých životních etap a právě tím jak ve své knížce rozkryl organizaci, hierarchii a princip fungování GRU se stal "politicky nevhodným". Kdo čeká akční příběh, asi bude zklamán. Vhodné spíše pro čtenáře, kteří se zajímají o podstatu a smysl zpravodajských složek.