Indická Princezna

Originální název: Pasión India

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1222-6

Ikar (2009) 978-80-249-1222-6 427

Příběh Anity Delgado, španělské tanečnice, která se provdala za indického mahárádžu a stala se tak téměř přes noc indickou princeznou, je vyprávěn na základě skutečných událostí. Spolu s Anitou se čtenář přenese do Indie doby výstředních mahárádžů a vstoupí do světa pohádkové nádhery, do světa, který dnes již neexistuje. Příběh Anity a mahárádži z Kapurthaly není jen romantickým vyprávěním o potížích lásky, nýbrž i příběhem, který ukazuje na odlišnosti kultur, na zvláštní vztah Indie a Evropy, na úskalí, jež odlišnost obou kultur člověku přináší. V neposlední řadě je to působivé vyprávění o konci jedné epochy indických dějin, v kterém se vždy setkáváme s konkrétními lidmi, s jejich problémy, touhami a vášněmi, které často vedou k činům, jimiž člověk posléze opovrhuje a jež člověka destruují. Ke zradě, lži, podvodu... (Založil/a: skjaninka)

Javier Moro Javier Moro
*11.02.1955

hokee
  23. 2. 2016, 9:49
Zajímavý příběh a námět, inspirovalo mě to k vyhledání dalších informací o indických poměrech v době britské monarchie. Moc mi ale nesedl typ vyprávění s minimem dialogů.
Nickyna
  19. 11. 2013, 23:25
Kniha skvěle popisuje život v Indii v době, kdy byla Britskou kolonií. Je opravdu zajímavé uvědomovat si všechny ty rozdíly v porovnání se západním světem. V knize je také zaznamenán postupný rozpad jednotlivých království po opuštění Indie Brity. Samotný příběh Anity mě ale zas až tak nezaujal. Vcelku čtivá kniha :)